Понад сто організацій в Україні залишилися без фінансування після заморозки програм Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Про це повідомляє El Pais із посиланням на джерела з місії ООН в Україні.
За даними видання, у деяких випадках, пов’язаних із захистом прав людини, 80% фінансування надійшло від USAID. Агентства ООН в Україні отримали внутрішнє повідомлення з вимогою не підписувати жодних нових документів, які передбачають фінансування з боку США, стверджують журналісти.
Місія ООН в Україні вивчає, які проєкти є «критично важливими» і від яких залежать життя бенефіціарів, щоб зберегти їх, попри проблеми з фінансуванням, ідеться в матеріалі. Ті самі джерела запевняють, що програми, пов’язані з дітьми, не зачеплять.
«Ми були захоплені зненацька, тому що цього не сталося у 2017 році, під час першого терміну Трампа», — заявили джерела в ООН.
Сотні компаній, які опинилися на межі банкрутства через війну, отримували технології або лінії фінансування, щоб вижити. Зусилля були особливо помітні в сільськогосподарському секторі – найважливішій галузі України, повідомляють у виданні.
За даними уряду США, 15 тисяч дрібних українських фермерів отримали допомогу від USAID у вигляді добрив, насіння і техніки.
Дві сфери, в яких заморожування допомоги відчувається найгостріше, — це сфера культурного виробництва та медіа. Понад сто організацій у цих секторах залишилися без ресурсів, повідомляється в матеріалі видання.
«Більшість невеликих незалежних медіа України отримували фінансування від USAID. Особливо серйозними є справи Bihus.Info і «Слідство.Інфо» — двох медіаресурсів, що займаються розслідуванням корупції і останніми роками проявили себе як такі, що мають вирішальне значення для контролю за владою. Обидва цифрові медіа фінансувалися з боку США на більш ніж 80%», — повідомляють журналісти.
У 2024 році USAID виділила Україні $522 млн на відновлення об’єктів, зруйнованих обстрілами, та забезпечення державних послуг. Загалом агентство направило Києву $22,9 млрд, які використовувалися на виплату зарплат держслужбовцям, надання критично важливих послуг та допомогу переселенцям.
Тепер усі ці кошти та проєкти заморожені щонайменше на 90 днів — на період перегляду програм. Спроби USAID у Києві зберегти фінансування ключових ініціатив не мали успіху, а чиновники у Вашингтоні відхилили запити на винятки для критично важливих проєктів.
Зупинка цивільних програм уже призвела до закриття гарячих ліній підтримки ветеранів, скорочення виробничого бюджету незалежних медіа та зриву гуманітарних ініціатив у регіонах, що постраждали від війни, а в Українському Гельсінському союзі з прав людини повністю зупинено проєкти з моніторингу воєнних злочинів та подання справ до Європейського суду з прав людини.
Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики розпочав консультації з європейськими колегами щодо можливості заміщення американської допомоги.
Працівники за допомогою спецтехніки вже розчистили територію.
В Україні Молодіжна рада при Міністерстві охорони здоровʼя спільно з U-Report провели опитування про вірус…
Влучання в об'єкт інфраструктури було досить суттєвим, зазначив посадовець.
За даними оператора, "перебої в постачанні електроенергії в Португалії були спричинені збоєм в іспанській електромережі,…
Росія використовує білорусів як «гарматне м’ясо». За даними "Хочу жити", на фронті було ліквідовано щонайменше…
Підозрюваний вимагав від представника суб’єкта господарювання гроші за надання дозволу на проведення медійних заходів на…