У середу, 24 січня, посли Європейського Союзу схвалять використання прибутку від заморожених активів РФ на користь України.
Ten Russian ruble coin in a piece of ice
Про це заявив журналіст «Радіо Свобода» Рікард Йозвяк.
Він процитував очільника зовнішньої політики ЄС Жозепа Борреля, який заявив, що між державами-членами Євросоюзу існує політична угода про використання доходів від заморожених російських активів.
За словами журналіста, у середу посли ЄС мають дати зелене світло старту відкладання отриманих коштів на окремий рахунок.
Пізніше їх використовуватимуть для потреб України.
Кредитно-рейтингові агентства Moody’s та S&P Global заявили, що країни, чиї суверенні облігації були куплені Росією, не вважатимуться дефолтними, якщо західні уряди вирішать конфіскувати заморожені російські резерви на суму 300 млрд доларів.
Натомість російський центральний банк вже не раз наголошував, що банки Франції, Німеччини, Великобританії та інших суверенних держав нібито чекає дефолт у випадку, якщо облігації, що належать Росії, буде конфісковано.
Однак, Торстен Нестманн, старший віце-президент Moody’s Investors Service наголосив, що інтерпретація інша.
Наші рейтинги зазвичай не відображають міркування, специфічні для власників облігацій, тому ми не розглядатимемо цей сценарій як дефолт для цих країн.
Френк Гілл, керівник сектору суверенних рейтингів EMEA у S&P Global, також повідомив агентству Reuters, що це навряд чи вважатиметься дефолтом, оскільки відсоткові виплати здійснюються через платіжного агента, який продовжить виплачувати їх іншим кредиторам.
Зазначимо, що більшість заморожених резервів Росії зберігається у грошових коштах та суверенних облігаціях Франції, Німеччини, Великобританії, Австрії та Канади.
Інтерпретація рейтингових агентств може розвіяти побоювання щодо ризику дефолту. Деякі європейські чиновники також побоюються, що будь-яка конфіскація активів може створити тривожний прецедент, який призведе до того, що інші країни вимагатимуть компенсації за минулі воєнні дії західних країн.
Нагадаємо, що 12 січня стало відомо, що Російська Федерація готує судовий позов, щоб зірвати будь-які спроби США або ЄС конфіскувати заморожені активи Центробанку РФ на користь України. Банк Росії відмовився коментувати агентству свої плани. Втім, співрозмовники Bloomberg у Москві впевнені, що розгляд справи в судах перешкодить будь-якому переказу коштів в Україну, навіть якщо Росія не зможе повернути контроль над грошима.
Швейцарія схвалила додаткові санкції проти росії, введені Європейським Союзом, включаючи розширення заборони на рекламу для…
22 квітня 2025 року Вища рада правосуддя вирішила звільнити Сливу Юрія Михайловича з посади судді…
Бундесвер звернувся до великих компаній Німеччини з проханням надати матеріально-технічну підтримку на випадок необхідності терміново…
Контррозвідка СБУ заявляє про затримання агента ФСБ РФ, який коригував російські ракетно-дронові удари по Черкаській…
Керівник офісу президента Андрій Єрмак у вівторок, 22 квітня, повідомив, що у рамках ініціативи Bring…
Європа готова прийняти запропонований Дональдом Трампом "мирний план", у якому передбачається визнати контроль Росії над Кримом і…