Categories: Без рубрики

Постамент, над яким зводять сцену до концерту Бочеллі, не є пам’яткою, але поруч все ж є поховання — уточнення КМДА

Організатори концерту ж запевняють, що підтверджень наявності поховань в Маріїнському парку немає.

Постамент на Площі Конституції навпроти Маріїнського парку, над яким зводять сцену для виступу італійського співака Андреа Бочеллі, не є пам’яткою місцевого чи державного значення. Про це написав у своєму Телеграмі заступник голови КМДА Володимир Прокопів.

Нагадаємо, саме Прокопів першим повідомив про те, що сцену монтують над місцем людських поховань.

«Пам’ятний знак, що знаходиться над похованнями, не внесений до держреєстру і відповідно не є пам’яткою місцевого чи державного значення. Днями КМДА за ініціативи Мінкульту та Українського інституту національної пам’яті розробили розпорядження щодо демонтажу постаменту та встановлення нової інформаційної таблиці на його місці» — написав Прокопів.

З його слів, пам‘ятний знак потрібно привести у відповідність до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

«Однак, розпорядження ще не пройшло всіх погоджень та не підписане міським головою. Але! Поруч знаходяться братські поховання. Ці поховання занесені до реєстру нерухомих пам’яток. Питання щодо ексгумації решток поховання не підіймалось» — додав чиновник.

Зауважимо, що організатори концерту Андреа Бочеллі в Києві заявили, що не існує жодних підтверджень, що поблизу Маріїнського парку, де вони встановлюють сцену, є людські поховання.

Як повідомляє ВВС, постамент у 1930-х роках встановила радянська влада у вигляді гранітної урни з меморіальною табличкою. На ній було написано російською: «Героям Великої Жовтневої Соціалістичної Революції — робітникам і солдатам, які загинули смертю хоробрих у боях за владу Рад 11-13 листопада (29-31 жовтня) 1917 року».

Натомість, деякі історики стверджують, що біля постаменту були поховані не лише більшовики, а й їхні супротивники, яких розстріляли біля Маріїнського палацу, коли Київ зайняли війська Муравйова. Зокрема, історик Павло Подобєд вважає, що більшість похованих — це бійці військ Центральної ради, про яких більшовики не згадали, коли ставили табличку.

Відомо також, що урну та меморіальну табличку невідомі пошкодили у лютому 2014 року після оголошеної декомунізації, після того пам’ятник вже не відновлювали.

За інформацією з відкритих джерел, організатором концерту Бочеллі виступає благодійний фонд ModernArtFoundation, а також «Укрексімбанк», Mastercard та «ДТЕК». Концерт влаштовують на підтримку створення у Києві Центру сучасного мистецтва – музею художника Івана Марчука.

Нагадаємо, сцену біля Маріїнського продовжують встановлювати попри сильний дощ.

Фото: Фейсбук, ВВС

Recent Posts

Україна отримала $1,2 мільярда грантової допомоги від Світового банку

Україна отримала $1,2 мільярда грантової допомоги від Світового банку

4 хв. ago

У Вільнюсі вшанують жертв Чорнобильської катастрофи та проведуть акцію на підтримку України

Посольство України в Литві запросило громаду на дві важливі події, які відбудуться у Вільнюсі 26…

18 хв. ago

Поліція знайшла підлітків, які “зігували” на меморіалі жертвам Голокосту в Дробицькому яру

Слідчі встановили особи двох з трох підлітків, які показували символіку нацистського режиму на меморіалі жертвам Голокосту в…

23 хв. ago

Трамп думає про зниження тарифів на китайський імпорт для деескалації торговельної війни — WSJ

Адміністрація Дональда Трампа розглядає можливість суттєвого зниження високих мит на імпорт з Китаю — в…

29 хв. ago

25 квітня у Києві оголошений Днем жалоби в памʼять за жертвами масованої атаки ворога на столицю

У ніч на 24 квітня росіяни завдали масованого комбінованого удару по Києву. Внаслідок цього загинули…

34 хв. ago

Ощадбанк добився арешту активів Росії у Франції на 87 млн євро

Ощадбанк добився арешту активів Росії у Франції на суму близько 87 млн євро.

35 хв. ago