Організатори концерту Андреа Бочеллі в Києві заявили, що не існує жодних підтверджень, що поблизу Маріїнського парку, де вони встановлюють сцену, є людські поховання. Про це йдеться у коментарі організаторів концерту для «Укрінформу», який видання наводить не уточнюючи, хто саме організовує дійство.

Відтак, організатори вважають некоректною заяву заступника голови КМДА Володимира Прокопіва, який першим повідомив, що сцену монтують на братській могилі.

За словами організаторів заходу, «влада міста Києва в особі одного із заступників пана Кличка, знову маніпулює фактами, роблячи некоректні заяви щодо сцени, яка побудована на площі Конституції».

«Площа, яка у 2002 році отримала назву Конституції, розташована в історичній місцевості Києва біля Маріїнського парку. Її історія розпочинає свій відлік з 18-го сторіччя, коли на Печерських пагорбах розпочалося зведення Маріїнського палацу. З часом ліс біля палацу було перетворено на міський парк. На честь прийняття у 1996 році Конституції України площа перед центральними воротами Маріїнського палацу рішенням Київради набула свого нинішнього найменування. У спадок з радянських часів досі за площі Конституції знаходяться залишки пам’ятника учасникам більшовицького жовтневого повстання 1917 року проти Української Центральної Ради. На той момент українська влада виявилася сильнішою, і більшовики зазнали поразки», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, загиблі учасники повстання були поховані українським урядом у братській могилі в одному з куточків Маріїнського парку. За часів СРСР у 1935 році на місці ймовірного захоронення був встановлений пам’ятний знак з відповідним написом антиукраїнського прокомуністичного змісту. Під час подій Революції Гідності цей напис було збито і більшість елементів пам’ятника було зруйновано. Зараз постамент, за їхніми словами, перебуває в аварійному стані.

«Враховуючи його ідеологічне спрямування, відновлення пам’ятника не актуальне. До того ж сам пам’ятник ніколи не був і не є пам’яткою історії, також він не мав і мистецької цінності. Рішенням КМДА місце розташування зруйнованого постамента має бути благоустроєне, постамент заплановано демонтувати. Тому досить дивною виглядає заява заступника голови Київської міської державної адміністрації Володимира Прокопіва, що сцену для проведення концерту високої музики Андреа Бочеллі нібито встановлюють на місці масових поховань учасників революції 1917–1921 років», – наголошується у коментарі.

Організатори концерту також зауважують, що «нікого з представників КМДА не обурив той факт, що під час проведення пісенного конкурсу Євробачення-2017 на площі Конституції відбувалися розважальні заходи. Зокрема, саме в цьому місці знаходився червоний хідник та просто біля залишків пам’ятника працював ді-джей».

Автори коментаря зазначають, що місця конкретних поховань в парку невідомі, оскільки пошукові роботи тут не проводилися.

«Немає жодних підтверджень, що поховання здійснювалися саме на території, де нині розташована площа Конституції і саме у тому місці, де був встановлений радянський пам’ятний знак. Водночас, слідуючи традиціям християнської моралі та сучасним нормам права за пропозицією Українського інституту національної пам’яті після демонтажу залишків пам’ятника загиблим більшовикам планується встановити меморіальну плиту, напис на якій має у рівній мірі виказати повагу до кожного загиблого та похованого в Маріїнському парку – «В цьому парку поховані загиблі під час подій Української революції 1917–1921 років», – підсумовують організатори концерту.

За інформацією з відкритих джерел, організатором концерту Бочеллі виступає благодійний фонд ModernArtFoundation, створений за ініціативи президента Зеленського. Іншими співорганізаторами є «Укрексімбанк», Mastercard та «ДТЕК». Концерт влаштовують на підтримку створення у Києві Центру сучасного мистецтва – музею художника Івана Марчука.

Як ми писали, 20-метрова сцена для виступу є однією з вимог, що прописані в райдері Бочеллі.

Нагадаємо, сцену продовжують монтувати попри сильний дощ у Києві.

Фото: Фейсбук