Categories: Без рубрики

Позиція міста щодо Житнього ринку залишається незмінною — Кличко

Незалежно від обраної фінансово-господарської моделі управління Житній повинен залишитися доступним простором для громади – впорядкованим і в належному стані.

Про це заявив міський голова Віталій Кличко.

Він наголосив на необхідності збереження цієї архітектурної пам’ятки Подолу та її історичної функції.

“Незалежно від обраної фінансово-господарської моделі управління, Житній повинен залишитися доступним простором для громади — впорядкованим і в належному стані”, — заявив Кличко.

Щоб уникнути спекуляцій, мер доручив міським службам дослідити питання збереження ринку та публічно прозвітувати перед громадськістю.

Наразі депутати Київради разом з представниками громадськості розробляють проєкт рішення щодо збереження, ремонту та покращення Житнього ринку.

Нагадаємо, 21 січня 2025 року у Київській міській раді зареєстрували проєкт рішення про продаж Житнього ринку.

Депутат Київради від фракції “Голос” Тарас Козак відзначив, що об’єкт знаходиться в аварійному та пожежонебезпечному стані. Також є загроза обвалення даху, зокрема гнилі інженерні комунікації, іржа на залізних колонах. Ринку необхідний ремонт, однак він має залишиться “Житнім ринком”.

Козак зазначив, що ремонтні роботи ринку можуть обійтися від 118 до 700 млн гривень, згідно з інформацією його джерел. Однак, на його думку, сума може сягнути 400-500 млн гривень.

Як стверджує депутат, щоб зберегти ринок варто зазначити в договорі продажу три умови – функціонал, зовнішній вигляд, цілісний майновий комплекс.

“Якщо за три роки покупець не впорається або буде робити якісь дурниці, місто Київ буде зобовʼязане викупити назад Житній ринок, за тою ж ціною.Саме такий проєкт рішення Київради ми з колегами з усіх фракцій КМР зареєстрували вчора”, — сказав Тарас Козак.

Водночас, як повідомлялось, у грудні заступник міського голови Валентин Мондриївський повідомив, що група з питань Житнього ринку схвалила умови оренди будівлі на Подолі в Києві.

За його словами, Житній ринок не приватизуватимуть, але віддадуть в оренду. Це рішення гарантує збереження Житнього ринку як єдиного комплексу з функцією ринку. Оренда забезпечить проведення капітального ремонту та збереження робочих місць.

“В кінці грудня робоча група КМДА на своєму засіданні вирішила, що Житній ринок передадуть в оренду без права викупу. В кінці січня міські депутати реєструють проєкт рішення про його приватизацію. Класно депутати представляють інтереси містян, які активно виступили проти продажу ринку. Цікаво, що економічного обґрунтування жодного з цих варіантів немає. До речі, громадські обговорення, про які я прошу міську владу ще з червня 2024 року, так і не були проведені. Знову на ті ж граблі по колу…”, – прокоментував новий документ шеф-кухар Євген Клопотенко, який також був учасником засідання робочої групи.

Реагуючи на ситуацію, заступник голови КМДА Валентин Мондриївський наголосив, що столична влада пропонує передати ринок у довгострокову оренду з головними умовами: збереження його зовнішнього вигляду і функції.

«Жвава дискусія про долю Житнього ринку триває. Обʼєкт справді важливий для громади. На відкритому засіданні робочої групи, куди входили активісти, члени громадської ради, народні депутати, представники комунальних служб і департаментів, більшістю голосів ухвалили рішення запропонувати Київській міській раді проєкт рішення про довгострокову оренду Житнього з головними двома умовами: збереження зовнішнього вигляду і функції ринку. Все. І на прозорому конкурсі визначимо, хто це буде», – зазначив Валентин Мондриївський.

Він наголосив, що в центрі такої позиції – захист інтересів столичної громади та збереження історичних об’єктів міста. Тому, згідно з рішенням Київради від 26.06.2003 року, Житній ринок є об’єктом, який не підлягає приватизації. А надати дозвіл на його приватизацію – ризиковано. Адже через 5 років після аукціону закон дозволяє змінювати цільове призначення будівлі, що загрожує її перетворенню на комерційний чи розважальний об’єкт.

«Найоптимальніший варіант натепер – це оренда з чіткими умовами, які забезпечать збереження ринку з його історичною функцією, проведення капітального ремонту, збереження робочих місць, гарантовані надходження до міського бюджету. Такий підхід дасть змогу розвивати Житній ринок як унікальний простір із багаторічною історією, що служить інтересам громади», – констатував заступник голови КМДА.

Нагадаємо,  спочатку приміщення Житнього ринку планували продати з аукціону. Початкова ціна лота становила майже 2,5 мільйона гривень. Але згодом КМДА відмовилась від цієї ідеї. Для пошуку шляхів приведення будівлі критого ринку до належного технічного стану було створено робочу групу КМДА.

Recent Posts

Пентагон оголосив про ротацію шести тисяч військових у Східній Європі

Міністерство оборони США оголосило про планову ротацію близько 6000 американських військовослужбовців у Східній Європі влітку…

4 хв. ago

На Ярославовому Валу руйнують історичну садибу “Будинок з хлібною лавкою”

На вулиці Ярославів Вал, 27 відновили будівельні роботи на фасаді "Будинку з хлібною лавкою". Він…

5 хв. ago

Перший трофей за два роки. Еліна Світоліна стала переможницею турніру WTA в Руані

Українська тенісистка Еліна Світоліна (№18 WTA) стала чемпіонкою турніру WTA 250 у французькому Руані.

6 хв. ago

Карта DeepState показує окупацію Катеринівки на Лиманському напрямку Донеччини. Втрати ворога на 21 квітня

Крім того, окупанти просунулися біля Нового, Преображенки та в Сухій Балці.

11 хв. ago

У Росії суттєво знизили прогноз цін на нафту на 2025 рік — Reuters

Міністерство економічного розвитку РФ знизило прогноз середньої ціни на нафту марки Brent у 2025 році…

16 хв. ago

Поливаний понеділок 2025. Традиції, історія та святкування

Поливаний понеділок — це особливий день, який святкується на другий день після Великодня. У 2025…

18 хв. ago