Йдеться про резолюцію "Зобов’язання Європи щодо справедливого та сталого миру в Україні", що була винесена на розгляд ПАРЄ в четвер. У Парламентській асамблеї Ради Європи розкритикували документ за слово "терорист" стосовно російського правителя.
У ПАРЄ відмовив українському народному депутату Олександру Мережку та ще трьом співавторам у реєстрації правки, яка покладає на кремлівського диктатора Путіна провину за численні акти терору проти цивільного населення.
Про це повідомила “Європейська правда” з посиланням на підтверджувальні документи.
Інцидент стався під час роботи над резолюцією “Зобов’язання Європи щодо справедливого та сталого миру в Україні”, яку Парламентська асамблея Ради Європи розглядатиме у четвер.
Напередодні у ПАРЄ реєстрували пропозиції до цього документа. Олександр Мережко у співавторстві з іншими депутатами ПАРЄ (п’ятьма представниками України, включно з главою делегації ВР, а також шведом Маркусом Віхелем) запропонував правку, у разі ухвалення якої асамблея би “визнала, що Владімір Путін є терористом, під керівництвом якого були вчинені численні акти терору проти цивільного населення”. Однак після публікації усіх пропозицій парламентарів правки Мережка серед них не виявилося.
Секретаріат пояснив свою відмову тим, що “позначення глави держави як терориста рівносильне використанню образливих і нецензурних термінів, є недоречними в офіційному документі Асамблеї”.
“Секретаріат посилається на те, що правки не можуть містити персональних образ. Але вибачте, для кожного юриста-міжнародника зрозуміло, що “терорист” — це правовий, юридичний термін. Тим більше, що Асамблея вже визнавала Росію терористичним режимом! Не справа секретаріату — вирішувати, що для кого є образливим. Є депутати ПАРЄ, які можуть відхилити мою поправку. Так працює демократичний процес. А те, що сталося зараз — це акт політичної цензури”, — пояснив депутат Мережко у коментарі “ЄП”.
“Не справа секретаріату — вирішувати, що для кого є образливим. Є депутати ПАРЄ, які можуть відхилити мою поправку. Так працює демократичний процес. А те, що сталося зараз — це акт політичної цензури”, — вважає Мережко.
Однак після обурення української делегації Парламентська асамблея Ради Європи взяла до розгляду норму, що покладає на Путіна відповідальність за акти терору в Україні. Йдеться про резолюцію “Зобов’язання Європи щодо справедливого та сталого миру в Україні”, що була винесена на розгляд ПАРЄ в четвер.
На тлі скандалу, що став публічним, в Асамблеї погодилися зареєструвати поправку у разі, якщо українські депутати дадуть згоду на те, щоб видалити з тексту слово “терорист” стосовно російського правителя. Мережко та інші співавтори погодилися.
Для розгляду виправленої поправки асамблея була змушена відійти від власних процедур і винесла поправку на голосування без її розгляду у комітеті.
На голосування у зал винесли таке формулювання: “ПАРЄ визнає, що Владімір Путін має бути притягнутий до відповідальності за численні акти терору, скоєні проти цивільного населення під час його правління”.
За проголосувало 77 депутатів, проти — один (бельгійський соціаліст Крістоф Лакруа), шість утрималися, повідомило видання.
Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…
22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.
На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…
Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…
У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…
Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.