Він розповів, що працівник поліції з Київської області забезпечував супровід автомобілів, які перевозили незаконно зрубану деревину із заповідника на деревообробне підприємство у столиці.
Дії підозрюваного кваліфікуються як незаконна порубка дерев на території природно-заповідного фонду, перевезення та збут незаконно зрубаних дерев (ч. 3 ст. 28, ч. 4 ст. 246 КК України). Відповідно до статей ККУ передбачено позбавлення волі на строк від п’яти до семи років.
У березні 2024 року на Київщині правоохоронці викрили діяльність організованої групи, причетної до незаконної вирубки дерев на території Чорнобильського заповідника. За даними ОГП, учасниками організованої групи були п’ятеро людей. Її очолив керівник державного спеціалізованого підприємства “Північна Пуща”, що підпорядковане Держагентству управління зоною відчуження. У межах цього кримінального провадження підозру оголосили тодішньому керівнику ДСП “Північна Пуща”, трьом підприємцям та поліцейському з Київщини.
Раніше повідомляли, що з метою посилення обороноздатності України землі Чорнобильського заповідника вздовж державного кордону будуть передані Державній прикордонній службі України (ДПСУ). Загальна потреба землевідведення уздовж кордону складає понад 23 тисячі гектарів, з яких понад 2 тисячі – це землі природно-заповідного фонду, включаючи Чорнобильський заповідник.