Про це повідомили у пресслужбі Міністерства внутрішніх справ.
Загальна потреба землевідведення уздовж кордону складає понад 23 тисячі гектарів, з яких понад 2 тисячі – це землі природно-заповідного фонду, включаючи Чорнобильський заповідник.
Відповідні зміни до Земельного кодексу України були внесені в лютому 2023 року. Згідно з ними, землі природно-заповідного фонду вздовж держкордону в прикордонній смузі виводяться з природозаповідного фонду та передаються військовим частинам ДПСУ.
Прикордонники використовуватимуть ці землі для будівництва та утримання інженерно-технічних і фортифікаційних споруд, огорож, прикордонних знаків, просік та комунікацій.
Співпраця ДПСУ та Державної екологічної академії
З метою забезпечення чіткої координації та обміну інформацією, Державна прикордонна служба та Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління підписали Меморандум про співпрацю.
В рамках співпраці, Державна екологічна академія надала ДПСУ картографічні матеріали про розташування заповідників, інформацію про їх розміри, а також відомості про власників та користувачів природних ресурсів.
Земельні ділянки для оборони
Згідно зі статтею 77 “Землі оборони” Земельного кодексу України, для забезпечення національної безпеки і оборони, ДПСУ надаються в постійне користування земельні ділянки:
- Шириною 30-50 метрів – уздовж лінії державного кордону на суші, по берегу української частини прикордонної річки, озера або іншої водойми.
- Шириною до 2 кілометрів – вздовж лінії державного кордону України з Російською Федерацією і Республікою Білорусь.
Передача земель Чорнобильського заповідника ДПСУ є важливим кроком для посилення обороноздатності України.