Україна планує підготувати до другого саміту миру план, який буде містити, зокрема, і всі 10 пунктів формули миру.
President of the European Commission Ursula von der Leyen (L), Swiss Federal President Viola Amherd, Ukraine's President Volodymyr Zelensky, Chile's President Gabriel Boric and Canadian Prime Minister Justin Trudeau address the closing press conference of the Summit on peace in Ukraine, at the luxury Burgenstock resort, near Lucerne, on June 16, 2024. Dozens of countries meeting for a landmark international summit on peace in Ukraine agreed Sunday that Kyiv should enter dialogue with Russia on ending the war, while strongly supporting Ukraine's independence and territorial integrity. (Photo by MICHAEL BUHOLZER / POOL / AFP) (Photo by MICHAEL BUHOLZER/POOL/AFP via Getty Images)
Про це заявив президент Володимир Зеленський на пресконференції.
В кінці липня — на початку серпня буде перша зустріч на рівні міністрів, радників з безпеки щодо висновків нашого саміту миру. Перша зустріч буде, скоріш за все, в Катарі, це щодо енергетичної безпеки. І там буде повністю підготовлений план щодо енергетичної безпеки.
Зеленський додав, що в серпні буде зустріч в Туреччині щодо вільного мореплавства, продовольчої безпеки, де повністю буде розроблений план.
У вересні буде зустріч в Канаді по обміну полонених і обміну дітей, і там буде зроблений план.
За словами Зеленського, “якщо спрацюють ці три пункти”, то буде готовий план і по всіх 10 пунктах формули миру.
“Ми ставимо завдання, щоб у листопаді у нас був уже повністю готовий план”, – сказав Зеленський, додавши, що тоді “до другого саміту миру все вже буде готово” і “представники Росії повинні бути на другому саміті”.
Зеленський окремо підкреслив, що інші країні світу можуть приходити на саміт миру із власними пропозиціями та це збільшить можливості на залучення на саміт третіх країн, окрім союзників України по ЄС і НАТО.
Україна хоче провести другий саміт миру в Саудівській Аравії до кінця поточного року, який стане продовженням першої зустрічі, що відбулася у Швейцарії 15-16 червня.
Перший саміт зібрав представників 92 країн світу, проте не всі з них погодилися підписати підсумковий документ. Серед тих, хто утримався, були країни Глобального Півдня, зокрема Бразилія, Саудівська Аравія, ОАЕ та Індія.
У спільному комюніке саміту миру було порушено три ключові питання.
По-перше, це необхідність гарантування безпеки у сфері використання ядерної енергії – в тому числі на Запорізькій АЕС, яка має працювати відповідно до вимог МАГАТЕ та під його наглядом.
По-друге, задля підтримки глобальної продовольчої безпеки необхідно гарантувати безпеку торговельного судноплавства в Чорному та Азовському морях. Атаки на торговельні судна та цивільні торгові порти неприйнятні, а продовольча безпека не має використовуватися у військових цілях.
По-третє, всі військовополонені повинні бути звільнені шляхом обміну «всіх на всіх». Усі депортовані чи незаконно переміщені українські діти та дорослі цивільні особи мають повернутися додому.
Зазначимо, що президент України заявив, що погоджений на першому Саміті миру план дій буде доведений до представників РФ, щоб на другому заході лідерів країн можна було зафіксувати реальний кінець війни.
Сьогодні, 15 травня, у Всесвітній день вишиванки, Національний музей Голодомору-геноциду в Києві вшанував українську національну…
За словами помічника глави Кремля, Путін визначив переговорну позицію в Стамбулі за підсумками наради з…
У межах програми «Охорона та збереження культурної спадщини м. Києва на 2025–2027 роки» передбачено кошти…
Як пише Волш, Путін вважає, що потенційні внутрішньополітичні наслідки «можливої фотографії з лідером США і…
Однак, як з’ясувало FT, структура угоди дає Inditex право негайно повернутися в Росію у форматі…
Історико-культурній пам’ятці у самому центрі Києва знову шукають управителя.