Карім Хан вже відвідав Бучу та Бородянку.
Міжнародний кримінальний суд проводитиме незалежне розслідування воєнних злочинів в Україні, прагнучи встановити істину. Про це прокурор Міжнародного кримінального суду (МКС) Карім Хан сказав під час зустрічі “Забезпечення відповідальності за звірства в Україні” у Радбезі ООН.
“Ми будемо проводити незалежне розслідування. Ми протягнемо руку співробітництва державам, організаціям, а потім проводитимемо ретельну судово-медичну експертизу. Ми хочемо докопатися до істини, але водночас ніхто не може бути просто спостерігачем. Позавчора я зробив одну річ, яку не робили раніше. Я підписав угоду про приєднання офісу прокурора МКС до спільної слідчої групи з Україною, Польщею та Литвою”, – зазначив він.
Хан підкреслив, що з нетерпінням чекає на співпрацю. І наголосив, що хоче провести незалежне розслідування, зібрати якомога більше інформації від усіх сторін, відфільтрувати та відкинути фейки.
“Я був в Україні двічі. Я був у Львові та Києві, у Бучі та Бородянці. Команда була у більшій кількості міст, зокрема, криміналісти, слідчі та адвокати”, – розповів він.
Прокурор сказав, що на власні очі бачив, те, що не є фейком, зокрема, біженців, здебільшого жінок та дітей, які переходили пішки кордон з Польщею.
“І звичайно, що я бачив тіла у мішках та інші докази вбивств. Ми маємо дізнатись, як загинули ці люди і хто зробив це, наполягати на відповідальності”, – наголосив Хан.
За його словами, до рф було надіслано три повідомлення, але відповіді він не отримав. “Але я буду продовжувати… Я хочу дійти до істини”, – сказав представник МКС.
Він висловив переконання, що закон має діяти, якщо світ хоче продовжувати своє існування.
“Я думаю, що у багатьох виникло питання, особливо після 24 лютого, який сенс у міжнародному праві, у міжнародних судах, у всіх цих конвенціях та конференціях, які всі присутні тут відвідують з прописаними високими ідеалами. Який сенс цього всього, коли люди страждають у багатьох куточках світу… Йдеться про усвідомлення, що верховенство права не є просто пасивним спостерігачем, а є ланцюжком, який тримає всіх нас разом. Уже 43 країни звернулися до Міжнародного кримінального суду щодо ситуації в Україні. І таке відбулося вперше”, – зазначив він.
Тим часом, в Бучі розшукують родичів загиблих, чиї тіла залишаються у морзі.
Фото: Фейсбук
Україна готує «план Б» на той випадок, якщо мирну угоду, яку активно просуває президент США Дональд Трамп, не буде…
У Святошинському районі триває ліквідація наслідків комбінованої ворожої атаки на столицю 24 квітня. Окрім працівників…
У лікарні помер один із поранених внаслідок російського удару по Києву 24 квітня. Кількість убитих…
У суботу Уганда оголосила про припинення останнього спалаху лихоманки Ебола, за три місяці після того,…
Значне зростання курсу євро після оголошення президентом США Дональдом Трампом рішення про підвищення торговельних мит…
Протягом 2020–2022 років українські контент-мейкери на платформі OnlyFans отримали понад $111 мільйонів доходу.