Categories: Без рубрики

Прикрашають двері та ліплять пельмені: як світкують Новий Рік китайські сім’ї, які проживають в Києві

Найголовніший колір китайського Нового року - червоний.

1 лютого настає китайський новий рік. Китайці зустріли не 2022 рік, як решта світу, а 4720-ий. Це один з найважливіших днів для китайців, більше мільярда людей у родинному колі святкуватимуть і будуть молитися про успіх у наступному році. Крім того, на вулицях відбуваються костюмовані маскаради. Різні урочистості тривають два тижні й закінчуються Святом ліхтарів на 15 день святкувань. Про китайські традиції та звичаї під час святкування Нового року розповіли Юлія та Дяо, які мешкають в Києві, в ефірі програми “Київ. Newsroom” на телеканалі “Київ”.

За словами Юлії, найголовніша традиція на китайський Новий рік – прикрашати двері. “Ми вішаємо перед вхідними дверима цитати та написи. Зазвичай на цих написах старійшини родини пишуть побажання. Хоча здавна ці написи повинні були відлякувати злих духів. Ці написи повинні висіти цілий рік”, – каже Дяо Бенмо. Він зазначив, що у Києві вони з дружиною також прикрашають двері квартири написами.

Крім того, домівки прикрашають іграшками створеними спеціальним китайським плетінням. Такі іграшки повинні бути червоними, адже це найголовніший колір цього свята.

Саме тому, якомога більше червоного одягу треба вдягати на Китайський Новий рік, бо це сприяє вдачі і відлякує злих духів і чудовиська, на ім’я Нянь, який любить ласувати дітьми, але боїться тих, хто в червоному. А от чорний колір на цей день – табу.

За словами Юлії, в цей день китайці дарують одне одному червоні носки та навіть спідню білизну. Найкращим подарунком у китайський Новий рік вважають прикраси з оніксу. Проте дарувати не можна годинник, бо вони пророкують плинність часу і смерть, взуття, бо це до невдачі, груші – це до завершення стосунків, білі свічки – асоціюються з похованням, гаманець – бо таким чином ви забираєте у нового власника багатство.

Також, на свято одружені пари мають подарувати неодруженим друзям, родичам червоні грошові конверти. До слова, наразі такі конверти можна відправити через спеціальний китайський додаток на телефоні.

На свято за одним столом має зібратися уся родина. Готується на стіл риба, це до грошей, майже всі китайські забобони до грошей, вдачі, пельмені (цзяоцзи), а гості приходять з мандаринами. Юлія розповідає, що найголовніше страва на китайський новий рік – пельмені. “Їх обов’язково готують всією родиною. Проте ліпити їх повинен чоловік”, – каже жінка.

Проте є у китайців дуже схожі на наші народні прикмети. Так, на Китайський Новий рік не можна підмітати, мити голову, адже можна змити багатство і фортуну.

Фото: скріншоти

Recent Posts

Спроба Путіна виставити себе “головним миротворцем” провалилася – ЦПД

Керівник українського Центру протидії дезінформації Андрій Коваленко заявив, що "спроба правителя Росії Володимира Путіна виставити…

7 хв. ago

Британія має намір наростити виробництво вибухівки і 155-мм снарядів – ЗМІ

Британія має намір значно збільшити виробництво вибухівки, щоб відмовитися від залежності від США і Франції…

23 хв. ago

WSJ озвучило пропозиції Трампа, які має розглянути Київ щодо завершення війни

Видання The Wall Street Journal у матеріалі зазначило, що Сполучені Штати очікують на відповідь Києва,…

38 хв. ago

Трамп про звільнення від тарифів: Приїжджайте до США і будуйте у США

Президент США Дональд Трамп заявив, що до нього звернулося багато світових лідерів та керівників підприємств…

49 хв. ago

Глава МЗС Чехії про “перемирʼя” Путіна: Це як оголосити голодування і потай їсти цукерки

Міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський порівняв заяви Росії про нібито "припинення вогню" в Україні…

1 годину ago

Кубілюс: Швеція може очолити зусилля з переозброєння Європи

Європейський комісар з питань оборони Андрюс Кубілюс вважає, що Швеція повинна взяти на себе ініціативу…

1 годину ago