Російський диктатор Путін на саміті БРІКС заявив, що Україна через Туреччину нібито передавала російській владі "пропозицію" щодо укладання певних мирних домовленостей.
Russian President Vladimir Putin attends a BRICS business forum in Moscow on October 18, 2024. (Photo by Alexander Zemlianichenko / POOL / AFP) (Photo by ALEXANDER ZEMLIANICHENKO/POOL/AFP via Getty Images)
Про це російський диктатор Володимир Путін заявив на саміті БРІКС, повідомляє пропагандистське видання РФ “РИА Новости”.
Путін заявив, що представник Туреччини на вересневій сесії Генасамблеї ООН у Нью-Йорку отримав від України якусь пропозицію для Росії. Цю інформацію він передав у Кремль.
Однак вже “через день” Туреччині нібито довелося повідомити про відмову української влади від переговорів.
Туреччина теж виступила з ініціативою з приводу ситуації в Чорному морі: забезпечити безпечне судноплавство, укласти певні домовленості та угоди з приводу безпеки об’єктів атомної енергетики. Ми погодилися, а потім очільник київського режиму заявив: “Жодних перемовин”.
Російський диктатор пояснив, що План перемоги Зеленського перекреслив будь-які можливості переговорів.
Що саме пропонував Київ, Путін не розкрив, проте підкреслив, що переговори призвели б до скасування воєнного стану в Україні та до проведення президентських виборів.
Мабуть, до цього не готові. М’яч на їхньому боці.
На прохання оцінити шанси врегулювання війни з Україною від одного до десяти Путін сказав, що вважає недоцільним називати будь-які цифри й бали.
Нагадаємо, що саміт БРІКС 2024 у російській Казані розпочався 22 жовтня і тривав до 24 жовтня.
До Казані прибули генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш, прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді, міністр торгівлі й промисловості Талібану Нуруддін Азізі, віцепрем’єр-міністр Сербії Александар Вулін, президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган та інші політики. Загалом тридцять шість світових лідерів.
23 жовтня на саміті БРІКС Китай закликав припинити війну в Україні й перестати “підливати олії у вогонь”. Глава держави Сі Цзіньпін наголосив, що не потрібно допустити “побічних ефектів та ескалації конфлікту” (війни — ред.) в Україні.
На другий день саміту БРІКС у Казані, 23 жовтня, країни також прийняли Казанську декларацію. Однак декларація демонструє, що Росія не змогла заручитись міжнародною підтримкою та створити альтернативну структуру безпеки, якої прагне Кремль. Таку оцінку озвучили аналітики ISW.
Сили оборони підтверджують влучання та вибухи в районі цілі.
Поставки нафти з РФ були припинені в березні після погрози президента США Дональда Трампа обкласти…
За словами Трампа, заява Зеленського про те, що Україна юридично не визнає окупацію Криму, "дуже…
Диктатор РФ заявив, що на поточний рік ВПК поставлено «ще масштабніші», ніж раніше, завдання, а…
На місце вже прибула слідчо-оперативна група, вибухотехніки та кінологи поліції.
Приводом для такої жорсткої позиції стали заяви посла Нечаєва, в яких він підкреслив, що не…