Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).
Зазначається, що війна РФ проти України в документі згадується лише один раз. При цьому у декларації вказується, що всі підписанти мають діяти відповідно до принципів Статуту ООН, включно з повагою до територіальної цілісності.
Також у документі зазначено, що держави БРІКС вітають “відповідні” пропозиції посередництва, спрямовані на забезпечення мирного врегулювання війни шляхом діалогу і дипломатії.
Україна підкреслила, що “принципи Статуту ООН” є основним шляхом, за допомогою якого Україна може досягти миру, і наголосила на незаконності російської війни з погляду міжнародного права.
Реакція МЗС України
У МЗС України вже відреагували на Казанську декларацію. Там вказали на неспроможність Росії “експортувати” свої погляди на зміну світового порядку та архітектури глобальної безпеки учасникам саміту.
Як додали у міністерстві, декларація свідчить про те, що члени БРІКС не об’єднані навколо війни проти України й багато з цих них підтримують принципи Статуту ООН.
БРІКС не має глобального впливу
Служба зовнішньої розвідки України аналогічно оцінила, що саміт БРІКС не призведе до схвалення міжнародною спільнотою альтернативної системи міжнародного врегулювання, якої прагне Росія.
Індія, Об’єднані Арабські Емірати (ОАЕ), Бразилія та Південна Африка виступили проти перетворення БРІКС на антиамериканську коаліцію, підсумували аналітики ISW.
Саміт БРІКС в Казані
Нагадаємо, що саміт БРІКС 2024 у російській Казані розпочався 22 жовтня і триватиме до 24 жовтня.
До Казані прибули генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш, прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді, міністр торгівлі й промисловості Талібану Нуруддін Азізі, віцепрем’єр-міністр Сербії Александар Вулін, президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган та інші політики. Загалом тридцять шість світових лідерів.
23 жовтня на саміті БРІКС Китай закликав припинити війну в Україні і перестати “підливати олії у вогонь”. Глава держави Сі Цзіньпін наголосив, що не потрібно допустити “побічних ефектів та ескалації конфлікту” (війни — ред.) в Україні.
На другий день саміту БРІКС у Казані, 23 жовтня, країни також прийняли Казанську декларацію.