Мова про мобілізацію засуджених йде щодо двох категорій. Перша категорія — це засуджені, які відбували покарання, мають судимість, але вже звільнені з колонії. Друга категорія — засуджені, що наразі перебувають в місцях позбавлення свободи.
Мобілізація в Україні.
Про це розповів в ефірі КИЇВ24 адвокат, Голова пенітенціарної служби України у 2014 році Сергій Старенький.
Щодо першої категорії є прогалина в законодавстві, вони не підлягають військовому обліку поки не знята судимість. Цю прогалину треба усунути й на загальних підставах цих людей мобілізувати до війська. Щодо тих засуджених, які зараз відбувають покарання, звичайно необхідний індивідуальний підхід. Той законопроєкт, який зараз розроблений Кабміном, він передбачає модель дострокового звільнення з умовою укладення контракту, але звільнення має відбуватися через суд. Тобто дострокове звільнення у зв’язку з укладанням контракту з ЗСУ.
Нагадаємо, сьогодні Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроєкт про мобілізацію, з якого вилучили норму про демобілізацію.
Нагадаємо, у січні Кабінет Міністрів вніс до Верховної Ради законопроєкт про мобілізацію, яким пропонується змінити порядок її проведення. Проєкт закону був ухвалений у першому читанні, після чого Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув понад 4 тисячі правок.
Тепер парламент повинен ухвалити законопроєкт у другому читанні. До нього ще можуть вноситися правки в ході голосування.
Законопроєкт під час розгляду у другому читанні не буде містити норми про демобілізацію військових після 36 місяців безперервної служби. Водночас у проєкті закону залишили норми щодо обмеження прав ухилянтів.
Також, речник Міноборони Дмитро Лазуткін заявив, що розробка проєкту закону щодо демобілізації українських військових почнеться найближчим часом.
88-річний понтифік за порадою лікарів не очолив традиційну великодню месу у Ватикані, але він привітав…
Росія розглядається як можливий пункт призначення для іранських запасів урану, а також як арбітр у…
Тактика: заманити Трампа – та ізолювати Зеленського, пише видання.
Україна була змушена збільшити відбір газу зі сховищ та наростити імпорт цієї зими й навесні…
Обмеження стосується ділянки до бульвару Тараса Шевченка.
Проти віцепрезидента США протестували у Римі.