Росіяни склали списки потенційних ударів, які включали атомні станції та цивільну інфраструктуру. Плани детально описували 160 цілей, серед яких були також дороги, мости і фабрики, спрямовані на переривання пересування військ. У документах вказані атаки з використанням крилатих ракет Х-101. Дані взяті з 29 секретних файлів РФ, здебільшого присвячених підготовці офіцерів до потенційного конфлікту на східному кордоні країни у період із 2008 до 2014 року. Вони і дотепер вважаються актуальними для російської стратегії.
Про це пише Financial Times з посиланням на секретні файли, які опинилися в розпорядженні журналістів.
Військові країни-агресорки Росії підготували списки цілей у потенційній війні з Японією і Південною Кореєю, серед них атомні електростанції, автомобільні та залізничні тунелі, заводи, а також інші об’єкти.
Повідомляється, що плани ударів, про які йдеться в російських військових документах, охоплюють 160 об’єктів. «Документи взяті з 29 секретних російських військових файлів, здебільшого присвячених підготовці офіцерів до потенційного конфлікту на східному кордоні країни в період із 2008 до 2014 року, і дотепер вважаються актуальними для російської стратегії», — ідеться в статті.
Мости, дороги вказані як цілі, щоб зупинити «перегрупування військ у районах оперативного призначення». Журналісти зазначають, що Москва стурбована станом свого східного флангу, і російські військові побоюються, що східні кордони країни виявляться незахищеними в будь-якій війні з НАТО, а отже — уразливими для атак з боку американців та їхніх союзників.
За словами колишнього співробітника НАТО з контролю над озброєннями Вільяма Альберка, витік документів і розгортання військ КНДР у Росії для участі у війні проти України «раз і назавжди довели, що європейський і азійський театри воєнних дій безпосередньо і нерозривно пов’язані».
Журналісти нагадують, що США зосередили значні сили в Південній Кореї та Японії. Після повномасштабного вторгнення російських військ в Україну обидві країни увійшли в коаліцію з експортного контролю, щоб чинити тиск на військову машину Кремля.
Уточнюється, що в російському списку цілей — командні пункти збройних сил Японії та Південної Кореї, радарні установки, авіабази і військово-морські об’єкти, а також автомобільні та залізничні тунелі. Пріоритетною також названо енергетичну інфраструктуру.
Журналісти зазначають, що список цілей Росія відбирала ретельно. Наприклад, у коментарі до двох південнокорейських командно-контрольних бункерів оцінюються сили, які знадобляться для прориву їхньої оборони.
У FT також зазначають, що плани Росії свідчать про впевненість у своїх ракетних системах, які, втім, були перебільшені. Під час війни проти України російська ракета Х-101, використання якої передбачалося в гіпотетичній місії проти Окусіріто, «виявилася менш скритною, ніж передбачалося, і насилу проникала в райони з ешелонованою протиповітряною обороною». Також ракета виявилася менш точною.
Насправді ж самі росіяни не дотримуються свого так званого перемир'я, продовжуючи штурми та обстріли.
Олександр Гвоздик виграв перший бій 2025 року нокаутом у третьому раунді.
У Лондоні відбудеться зустріч української та американської делегацій для перемовин щодо перемир’я в Україні.
Поранену цивільну жінку та чоловіка, який, на щастя, не отримав ушкоджень, волонтер Євген Ткачов передав…
Fox News показав Київ «російським» містом під час трансляції. МЗС України вимагає вибачень за цю…
Британські винищувачі Typhoon були задіяні двічі цього тижня після того, як російські літаки підлетіли занадто…