Про це пише Financial Times з посиланням на секретні файли, які опинилися в розпорядженні журналістів.

Військові країни-агресорки Росії підготували списки цілей у потенційній війні з Японією і Південною Кореєю, серед них атомні електростанції, автомобільні та залізничні тунелі, заводи, а також інші об’єкти.

Повідомляється, що плани ударів, про які йдеться в російських військових документах, охоплюють 160 об’єктів. «Документи взяті з 29 секретних російських військових файлів, здебільшого присвячених підготовці офіцерів до потенційного конфлікту на східному кордоні країни в період із 2008 до 2014 року, і дотепер вважаються актуальними для російської стратегії», — ідеться в статті.

Мости, дороги вказані як цілі, щоб зупинити «перегрупування військ у районах оперативного призначення». Журналісти зазначають, що Москва стурбована станом свого східного флангу, і російські військові побоюються, що східні кордони країни виявляться незахищеними в будь-якій війні з НАТО, а отже — уразливими для атак з боку американців та їхніх союзників.

За словами колишнього співробітника НАТО з контролю над озброєннями Вільяма Альберка, витік документів і розгортання військ КНДР у Росії для участі у війні проти України «раз і назавжди довели, що європейський і азійський театри воєнних дій безпосередньо і нерозривно пов’язані».

Журналісти нагадують, що США зосередили значні сили в Південній Кореї та Японії. Після повномасштабного вторгнення російських військ в Україну обидві країни увійшли в коаліцію з експортного контролю, щоб чинити тиск на військову машину Кремля.

Уточнюється, що в російському списку цілей — командні пункти збройних сил Японії та Південної Кореї, радарні установки, авіабази і військово-морські об’єкти, а також автомобільні та залізничні тунелі. Пріоритетною також названо енергетичну інфраструктуру.

Журналісти зазначають, що список цілей Росія відбирала ретельно. Наприклад, у коментарі до двох південнокорейських командно-контрольних бункерів оцінюються сили, які знадобляться для прориву їхньої оборони.

У FT також зазначають, що плани Росії свідчать про впевненість у своїх ракетних системах, які, втім, були перебільшені. Під час війни проти України російська ракета Х-101, використання якої передбачалося в гіпотетичній місії проти Окусіріто, «виявилася менш скритною, ніж передбачалося, і насилу проникала в райони з ешелонованою протиповітряною обороною». Також ракета виявилася менш точною.