Росія односторонньо вийшла з Договору про звичайні збройні сили в Європі, який підписали з країнами НАТО в 1990 році в Парижі.
A Russian Yars intercontinental ballistic missile launcher moves along the Garden Ring road after the Victory Day military parade in central Moscow on May 9, 2023. Russia celebrates the 78th anniversary of the victory over Nazi Germany during World War II. (Photo by Kirill KUDRYAVTSEV / AFP) (Photo by KIRILL KUDRYAVTSEV/AFP via Getty Images)
Відповідний указ президент рф володимир путін підписав 10 травня.
Росія припинила участь у цьому Договорі ще у 2007 році, однак вона залишалася країною-учасницею договору.
Документ обмежував кількість озброєнь і бойової техніки для країн-учасниць, а також передбачав знищення надлишкової зброї. Колективно учасники договору погодилися, що жодна сторона не може мати більше, ніж:
Угода також встановила однакові ліміти техніки, які активні підрозділи можуть розгорнути:
Договір про звичайні збройні сили в Європі було підписаний 19 листопада 1990 року в Парижі повноважними представниками шістнадцяти держав-учасниць НАТО (Бельгія, Велика Британія, Німеччина, Греція, Данія, Ісландія, Іспанія, Італія, Канада, Люксембург, Нідерланди, Норвегія, Португалія, США, Туреччина та Франція) та шести держав-учасниць Організації Варшавського договору (ОВД) (Болгарія, Угорщина, Польща, Румунія, СРСР та Чехословаччина) і набрав чинності 9 листопада 1992 року.
Свою участь у договорі Росія призупинила у 2007 році на знак протесту проти розширення НАТО на схід. Водночас РФ брала участь у засіданнях спільної консультативної групи. 10 березня 2015 року Росія офіційно оголосила, що «повністю» припиняє свою участь у Договорі з наступного дня. Тож її участь в угоді залишалася формальною.
Договір був ратифікований Верховною радою України 1 липня 1992 року та є безстроковим.
Фото: Getty Images
В свою чергу Насіров та його захисники заперечували проти задоволення клопотання та стверджували, що мотиви…
Дніпровський районний суд Києва обрав запобіжний захід чотирьом підліткам, яких обвинувачують у побитті військовослужбовця.
Шеєр, чия партія має увійти до складу коаліційного уряду на чолі з консерватором Фрідріхом Мерцом,…
Сьогодні, 24 квітня, в Офісі Генерального прокурора відбувся брифінг, під час якого розкрили деталі щодо…
Мета візиту сина Трампа до Угорщини офіційно не розголошується. Угорське МЗС утрималося від коментарів.
Трамп хоче також, щоб Москва повернула Україні Запорізьку АЕС, бо тоді ЗАЕС підпаде під контроль…