Відповідний указ президент рф володимир путін підписав 10 травня.
Росія припинила участь у цьому Договорі ще у 2007 році, однак вона залишалася країною-учасницею договору.
Документ обмежував кількість озброєнь і бойової техніки для країн-учасниць, а також передбачав знищення надлишкової зброї. Колективно учасники договору погодилися, що жодна сторона не може мати більше, ніж:
- 20 тисяч танків;
- 20 тисяч одиниць артилерії;
- 30 тисяч бойових броньованих машин;
- 6 800 бойових літаків;
- 2 тисячі ударних гелікоптерів.
Угода також встановила однакові ліміти техніки, які активні підрозділи можуть розгорнути:
- 16 500 танків;
- 17 000 одиниць артилерії;
- 27 300 бойових броньованих машин.
Договір про звичайні збройні сили в Європі було підписаний 19 листопада 1990 року в Парижі повноважними представниками шістнадцяти держав-учасниць НАТО (Бельгія, Велика Британія, Німеччина, Греція, Данія, Ісландія, Іспанія, Італія, Канада, Люксембург, Нідерланди, Норвегія, Португалія, США, Туреччина та Франція) та шести держав-учасниць Організації Варшавського договору (ОВД) (Болгарія, Угорщина, Польща, Румунія, СРСР та Чехословаччина) і набрав чинності 9 листопада 1992 року.
Свою участь у договорі Росія призупинила у 2007 році на знак протесту проти розширення НАТО на схід. Водночас РФ брала участь у засіданнях спільної консультативної групи. 10 березня 2015 року Росія офіційно оголосила, що «повністю» припиняє свою участь у Договорі з наступного дня. Тож її участь в угоді залишалася формальною.
Договір був ратифікований Верховною радою України 1 липня 1992 року та є безстроковим.
Фото: Getty Images