Categories: Без рубрики

РФ заробляє мільярди євро, експортуючи деревину до ЄС в обхід санкцій — розслідування

Російські компанії після запровадження санкцій поставили до Європейського Союзу деревину на суму понад 1,5 млрд євро, використовуючи треті країни для обходу обмежень.

Про це йдеться в розслідуванні британської некомерційної організації Earthsight.

Зазначається, що протягом дев’яти місяців розслідувачі Earthsight, видаючи себе за покупців, записували свідчення трейдерів, які відкрито визнавали незаконність своєї діяльності, прямо називаючи налагоджені методи обходу санкцій “золотою жилою”.

Згідно з матеріалами розслідування, сім із десяти найбільших російських експортерів березової фанери продовжують постачати продукцію до ЄС, попри санкції, запроваджені в липні 2022 року. Організація оцінює, що понад 500 тис. кубометрів деревини на суму у понад 1,5 млрд євро було вивезено з Росії до ЄС через треті країни, зокрема Китай, Казахстан та Туреччину.

Аналіз торгівельної статистики та митних записів свідчить, що бізнес цих компаній процвітає. Так, обсяги імпорту нещодавно досягли рекордного рівня у понад 700 кубометрів деревини, які щодня прибувають до портів ЄС. Щобільше, всі 27 країн-членів ЄС, ймовірно, приймають нелегальну фанеру. Найбільше постачань припадає на Польщу, за нею йдуть Німеччина, Іспанія, Португалія, Італія та Естонія.

Розслідувачі також встановили, що дві з семи російських компаній пов’язані з олігархами, які зустрічалися з Володимиром Путіним у день вторгнення в Україну. Один із них, Олексій Мордашов, внесений до санкційного списку ЄС. Інший, Володимир Євтушенков, є головним акціонером найбільшої лісозаготівельної компанії Росії.

Крім того, до нелегальної торгівлі деревиною в ЄС також причетні й державні підприємства Білорусі.

Розслідування також показало, що низка європейських компаній могла бути залучена до купівлі нелегальної російської фанери через трейдерів.

Серед покупців російської деревини є болгарська компанія Walltopia, яка була постачальником скеледромів для Олімпійських ігор у 2024 році, естонська Technomar & Adrem, яка співпрацює з мережами Hilton та Marriott, польська Werxal, що постачає меблі для Black Red White, а також болгарський виробник іграшок Komfort. До списку входять іспанська Forest Trafic і італійська Castellana Legnami.

З моменту початку повномасштабної війни в Україні ЄС оголосив своєю метою відмовитися від поставок енергоносіїв з Росії. Для цього з 2022 року Євросоюз запровадив численні санкції проти РФ. До 2027 року він хоче повністю відмовитися від викопного палива з Росії.

Recent Posts

Не можна очікувати від Зеленського згоди на перемир’я, поки обстрілюють Київ — Макрон

Французький президент висловив підтримку Україні на тлі масованого удару Росії по цивільній інфраструктурі сьогодні, 24…

11 хв. ago

Один із найбільших у світі трейдерів сировини продав частку у російській РуссНєфті

Один із найбільших у світі постачальників сировинних товарів і рідкісноземельних матеріалів Glencore продав свою частку…

18 хв. ago

Зеленський не хоче миру — Дональд Трамп-молодший

Син президента США пише пости про Зеленського у соцмережі Х.

22 хв. ago

На переговорах в Лондоні погодили новий документ, його передали Трампу

Президент Володимир Зеленський заявив, що після зустрічі у Лондоні було сформовано новий документ щодо питання…

22 хв. ago

Ірландія придбає у США нові Javelin

ПТРК Javelin придбає Іраландія у кількості 44 ракет та 36 легких командних пускових установок LWCLU.

31 хв. ago

Поліція Києва розпочала кримінальне провадження за фактом жорстокого поводження з тваринами мешканцем столиці

Чоловік створив телегра-канал, щоб публікувати там відео з насильницькими діями проти кошенят.

36 хв. ago