Categories: Без рубрики

У 16-му пакеті санкцій ЄС планує ввести поетапну заборону на російський алюміній та відключити 15 російських банків від SWIFT

Європейський Союз у межах 16-го пакета санкцій проти РФ планує поетапну заборону на російський алюміній, відключення 15 російських банків від SWIFT та обмеження для понад 70 суден «тіньового флоту».

Про це пише Bloomberg 29 січня із посиланням на джерела.

Очікується, що новий пакет санкцій буде ухвалений до третьої річниці повномасштабного вторгнення.

Новий пакет санкцій не включатиме заборону імпорту скрапленого природного газу (СПГ) із Росії. За даними видання, це питання буде вирішено в межах дорожньої карти поетапної відмови від цього товару.

Заклики до заборони російського алюмінію лунали ще з початку вторгнення РФ в Україну. Постачання з Росії поступово скорочувалося, виробники шукали альтернативних постачальників. Однак деякі країни та компанії чинили опір санкціям через труднощі із заміною ключової продукції.

Новий пакет передбачатиме річний перехідний період, під час якого європейські покупці можуть імпортувати метал за квотами. Втім, остаточне рішення залежить від підтримки всіх країн-членів.

Частка російського алюмінію на європейському ринку скоротилася до 6% через санкції та перебудову глобальних ланцюгів постачання. Однак повна відмова від імпорту через газопроводи залишається складною через енергетичну залежність деяких країн, зокрема Угорщини та Словаччини.

Попри численні заклики України, Європейський Союз продовжує закуповувати російський СПГ. Основними імпортерами залишаються Франція, Іспанія та Бельгія, які мають довгострокові контракти з російськими компаніями. За даними Kpler, близько 20% імпорту СПГ у ЄС надходить із Росії.

16 грудня Рада ЄС ухвалила 15-й пакет санкцій, спрямованих на обмеження ресурсів Росії для продовження війни. Обмеження передбачають заходи проти компаній і фізичних осіб, які підтримують військову агресію Кремля.

Американські санкції проти російського “тіньового флоту” суттєво вплинули на торгівлю нафтою, яку Китай купує у Росії. Вартість перевезення російської сирої нафти з далекосхідного порту “Козьмино” в Китай збільшилася до $7 млн. Ще минулого тижня вона становила $5,5 млн, а до санкцій США, запроваджених у першій половині січня, – лише $1,5 мільйона.

Recent Posts

Трамп заявив, що дасть інтерв’ю головному редактору The Atlantic Джеффрі Голдбергу

Головний редактор The Atlantic Джеффрі Голдбергу дав старт скандалу з Signal, де американська верхівка обговорювала…

3 хв. ago

ВАКС взяв під варту ексголову ДФС Насірова та збільшив для нього розмір застави з 27 до 40 млн грн

В свою чергу Насіров та його захисники заперечували проти задоволення клопотання та стверджували, що мотиви…

11 хв. ago

Побиття військового у Гідропарку. Четверо підлітків перебуватимуть під домашнім арештом — суд

Дніпровський районний суд Києва обрав запобіжний захід чотирьом підліткам, яких обвинувачують у побитті військовослужбовця.

26 хв. ago

Член німецької коаліції підтримав послаблення санкцій США щодо «Північного потоку» на мирних переговорах з Росією

Шеєр, чия партія має увійти до складу коаліційного уряду на чолі з консерватором Фрідріхом Мерцом,…

49 хв. ago

Через стан тіла встановити причини смерті журналістки Вікторії Рощиної не вдалося

Сьогодні, 24 квітня, в Офісі Генерального прокурора відбувся брифінг, під час якого розкрили деталі щодо…

1 годину ago

Трамп-молодший їде до Будапешта на зустріч із Сійярто

Мета візиту сина Трампа до Угорщини офіційно не розголошується. Угорське МЗС утрималося від коментарів.

1 годину ago