Роберт Де Ніро засудив Трампа за скорочення фінансування мистецтва та запровадження мита на фільми, вироблені за межами США. Каннський кінофестиваль вшанував Україну показами фільмів про війну.
Про це повідомляє Reuters.
Промову із критикою Трампа 81-річний Роберт Де Ніро Роберт Де Ніро виголосив на відкритті Каннського кінофестивалю, отримуючи почесну «Золоту пальмову гілку». У ній актор назвав президента США «варваром», а його дії — «проблемою» для мистецтва та креативності в США та світі. Водночас саме мистецтво, за словами Де Ніро, — «плавильний котел», що об’єднує людей.
«У моїй країні ми боремося щосили за демократію, яку колись сприймали як належне. І це стосується кожного з нас тут, адже мистецтво — це плавильний котел, у якому люди об’єднуються, як сьогодні ввечері. Мистецтво шукає правду. Мистецтво приймає різноманіття. Саме тому мистецтво становить загрозу. Саме тому ми є загрозою для автократів і фашистів», – сказав актор.
У промові актор також згадав обмеження Трампом фінансування мистецтва, освіти та гуманітарних наук в США. Окрім цього, Де Ніро торкнувся теми мит на зняте за кордоном кіно, анонсованих президентом США на початку травня.
«Президент-варвар Америки призначив себе очільником одного з наших провідних культурних інститутів (Центру Кеннеді). А тепер він оголосив 100-відсоткове мито на фільми, зняті за межами США… Замисліться над цим. Креативність не має ціни, але, виявляється, на неї можна встановити мито. Звісно, це неприйнятно. Всі ці атаки неприйнятні. І це не лише проблема Америки — це глобальна проблема. Як у кіно, ми не можемо просто сидіти і спостерігати. Ми маємо діяти — і діяти зараз», — додав актор.
Наприкінці промови актор закликав об’єднуватися та протестувати. «Настав час для всіх, кому не байдужа свобода, — об’єднуватися, протестувати, а під час виборів — голосувати.. Сьогодні ввечері і протягом наступних 11 днів ми демонструємо свою силу й відданість, святкуючи мистецтво на цьому величному фестивалі. Liberté, Égalité, Fraternité [Свобода, Рівність, Братерство]», – резюмував актор.
Окрім того, в день відкриття Канського кінофестивалю організатори вшанували Україну програмою спеціального показу документальних фільмів про війну в Україні. До неї увійшли:
78-й Каннський кінофестиваль відбудеться з 13 по 24 травня в місті Канни, розташованому на узбережжі Французької Рив’єри. Упродовж цих днів кінематографісти, актори, представники індустрії з усього світу змагатимуться за найвищу нагороду у світі кіно – пальмову гілку.
Понад 100 кіноорганізацій звернулися до ЄС та урядів із закликом підтримати незалежну кіноіндустрію після оголошення Трампом плану запровадити мита на імпорт фільмів. Вони закликають захистити системи підтримки незалежного кіно.
Напередодні організатори Каннського кінофестивалю попередили номінантів та гостей церемонії про неприпустимість оголення на червоній доріжці та в інших локаціях заходу.
У Львові звільнили 62-річного водія маршрутки, який відмовився зупинити транспортний засіб під час хвилини мовчання,…
У німецькому місті Веце оборонний концерн Rheinmetall побудував новий завод, де виготовлятимуть центральні частини фюзеляжу…
Бюро економічної безпеки (БЕБ) повідомило про підозру акціонерам та начальнику відділу касових операцій Київської регіональної…
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду (ВАКС) залишила чинним запобіжний захід для колишнього радника міністра розвитку…
Новообраний президент Польщі Кароль Навроцький заявив, що відвідає Україну та зустрінеться з українським президентом Володимиром…
В Азербайджані в рамках розслідування щодо Бакинської філії російського пропагандистського агентства «Россия сегодня» («Sputnik Азербайджан»)…