Categories: Без рубрики

Провідні громадські організації звернулися з відкритим листом до Євроюсту щодо неприпустимості проведення зустрічей із заступником голови ОП Татаровим

Громадські організації звернулися із відкритим листом до Євроюсту, в якому закликали не проводити зустрічі із заступником глави ОП Олегом Татаровим.

Про це інформує пресслужба Центру протидії корупції.

Так, 8 травня 2025 року Офіс Президента повідомив про зустріч президента Агентства Європейського Союзу з питань співробітництва у сфері кримінального правосуддя (Євроюст) Міхаеля Шміда із заступником глави ОП Олегом Татаровим.

У ЦПК нагадали, що Татаров “виправдовував побиття протестувальників правоохоронцями на Майдані Незалежності під час Революції Гідності”, мав підозру в корупції та “згідно із численними журналістськими розслідуваннями, забезпечує ручний контроль правоохоронних органів з ОП”.

Наразі звернення підписали 40 провідних громадських організацій. Збір підписів триває.

“Ми хотіли б звернутися до Вас з цим листом, щоб висловити нашу глибоку стурбованість у зв’язку з нещодавньою зустріччю представників Євроюсту з Олегом Татаровим, заступником голови Офісу Президента, яка відбулася 8 травня в Києві. Політичне минуле пана Татарова вже давно затьмарене систематичним перешкоджанням правосуддю, корупційними скандалами та нелегітимним контролем над правоохоронними органами та прокурорською системою, що перебувають під його безпрецедентним контролем.

В останні роки пан Татаров став антиподом справедливого правосуддя, доброчесності та прозорого і рівного верховенства права – цінностей, до яких відчайдушно прагне Україна як демократична країна, що рухається вперед на шляху європейської інтеграції“, – зазначають автори звернення.

Там висловили стурбованість тим, що “зустріч 8 травня може надіслати тривожний сигнал українським громадянам та міжнародній аудиторії”.

Зокрема, її публічний розголос може свідчити про те, що Європейський Союз та його інституції можуть заплющувати очі на скомпрометованих високопосадовців з метою політичної чи інституційної доцільності“, – додали там.

Нагадаємо, що у вівторок, 15 квітня, Верховна Рада України з другої спроби прийняла за основу законопроєкт № 12278 про пенсійне забезпечення працівників прокуратури, зменшивши їм пенсії.

Recent Posts

Зеленський розкрив обставини загибелі командира 110 бригади Сергія Захаревича та пообіцяв відповідь

Командир 110 окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка, полковник Сергій Захаревич, загинув внаслідок ракетного…

5 хв. ago

У Росії затримали голову азербайджанської громади Шахіна Шихлінського

У російському Єкатеринбурзі затримали голову азербайджанської діаспори на Уралі Шахіна Шихлінського. Його затримали силовики ФСБ,…

13 хв. ago

Росія планує видобуток газу в Азовському морі — ЗМІ

Російське федеральне агентство з надрокористування заявило про наміри розпочати видобуток газу в Азовському морі, плануючи…

20 хв. ago

Азербайджанські журналісти оприлюднили запис, де росіянин віддає наказ відкрити вогонь по літаку AZAL, що розбився в Актау

Азербайджанські журналісти показали запис, на якому чути наказ відкрити вогонь по рейсу AZAL. Літак, що…

29 хв. ago

Сили оборони вдарили по пункту управління РФ на території Донеччини

30 червня Сили оборони України успішно завдали удару по пункту управління 8-ї загальновійськової армії ЗС…

37 хв. ago

ВАКС оголосить рішення щодо відсторонення віцепрем’єра Чернишова 2 липня

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) розглянув справу про відсторонення віцепрем'єра Олексія Чернишова з посади. Національне антикорупційне…

46 хв. ago