Будь-який план щодо конфіскації заморожених російських активів для допомоги не можна розглядати як заміну терміново необхідної допомоги .
U.S. Treasury Secretary Janet Yellen at the Ministry of Finance in Warsaw, Poland on May 16, 2022 (Photo by Mateusz Wlodarczyk/NurPhoto via Getty Images)
Про це заявила міністр фінансів США Джанет Єллен.
Я не бачу реальної заміни виділення Конгресом Україні допомоги, якої вона потребує цього року. Я не думаю, що хтось зможе заповнити цю прогалину
За словами Єллен, хоча Євросоюз вже схвалив для України «дуже суттєве фінансування», а Японія також зробила свій внесок, «загальна сума здається недостатньою».
На її думку, ці кошти можуть допомогти Україні у найближчий період, поки країна чекає більшої допомоги.
Нині понад 60 мільярдів доларів із запропонованої екстреної допомоги США для України застрягли на кілька місяців в американському Конгресі. Після схвалення законопроєкту, який передбачає допомогу Україні, у Сенаті, Палата представників його досі не проголосувала.
Раніше президент США Джо Байден заявив, що хоче, щоб G7 досягла прогресу в плані використання заморожених російських суверенних активів до зустрічі лідерів у червні.
Франція та Німеччина разом із Європейським центральним банком висловили занепокоєння щодо помсти Росії проти європейських активів, а також щодо впливу на фінансову стабільність і статус євро як резервної валюти, особливо тому, що понад дві третини активів, про які йдеться, розміщені в Європі.
Єллен визнала занепокоєність Європи, але сказала, що її колеги відкриті для співпраці.
Раніше повідомляли, що палата представників США, ймовірно, не зможе проголосувати за пакет допомоги Україні раніше за середину березня.
Нагадаємо, що Сенат США остаточно підтримав пакетний законопроєкт надання фінансової допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню на суму 95 мільярдів доларів. Відомо, що з цієї суми Україна отримає понад 60 мільярдів доларів.
Новий законопроєкт Сенату запропонували після того, як республіканці 7 лютого заблокували ширшу пропозицію, що включала допомогу Ізраїлю, Україні та Тайваню й водночас передбачала зміни в захисті американського кордону та міграційної політики.
Це був компроміс двох партій після місяців дискусій. Однак законопроєкт майже одразу зіткнувся з різкою опозицією з боку республіканців у Палаті представників.
Водночас президент США Джо Байден закликав Палату представників США терміново схвалити законопроєкт про допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню. За словами Байдена, цей проєкт закону має вирішальне значення для національної безпеки США.
Однак, спікер Палати представників, у якій більшість належить республіканцям, заявив, що Конгрес США не ухвалить законопроєкт про виділення допомоги Україні, який не містить заходів для вирішення міграційної кризи.
Президент США Дональд Трамп і віцепрезидент Джей ді Венс обирають затишок, зневажають Україну і, можливо,…
У ніч проти 22 квітня російські загарбники вкотре атакували Київську область ударними дронами-камікадзе. У регіоні…
Євросоюз шукає можливості полегшити експорт американського газу, при цьому дотримуючись своїх правил щодо викидів метану,…
Президент США Дональд Трамп заявив у понеділок, що цього тижня розкриє зміст запропонованого ним мирного…
Американські держслужбовці чинять опір вимогам Департаменту ефективності уряду (DOGE) та його керівника Ілона Маска щотижня…
Єгипет і Катар, які є посередниками в переговорах між Ізраїлем та угрупованням ХАМАС про припинення…