Про це стало відомо із трансляції голосування у Сенаті.
Відомо, що голосування в Сенаті досі триває, але необхідну більшість голосів уже набрали. З 50 необхідних голосів вже є 60.Подальша доля законопроєкту залежить від рішення Палати представників. Раніше її спікер Майк Джонсон розкритикував законопроєкт Сенату і поставив під сумнів його схвалення. Коли голосуватиме Палата представників — наразі невідомо.

Проєкт закону включає 60 млрд дол. на підтримку України, 14,1 млрд дол. на безпекову допомогу Ізраїлю, 9,2 млрд дол. на гуманітарну допомогу та 4,8 млрд дол. на підтримку регіональних партнерів в Індійсько-Тихоокеанському регіоні.

Це новий законопроєкт Сенату, який запропонували після того, як республіканці 7 лютого заблокували ширшу пропозицію, що включала допомогу Ізраїлю, Україні та Тайваню й водночас передбачала зміни в захисті американського кордону та міграційної політики. Це був компроміс двох партій після місяців дискусій. Однак законопроєкт майже одразу зіткнувся з різкою опозицією з боку республіканців у Палаті представників.

Раніше повідомляли, що сенатори США ухвалили клопотання про припинення дебатів щодо законопроєкту про виділення допомоги Україні та Ізраїлю.

Нагадаємо, нещодавно у США усунули останню процедурну перешкоду до схвалення допомоги Україні. Так, у Сенаті пройшло успішне процедурне голосування, яке зняло останню перешкоду на шляху до остаточного розгляду законопроєкту.

Раніше Сенат Сполучених Штатів Америки на голосуванні заблокував законопроєкт про виділення фінансування на підтримку України, Ізраїлю та Тайваню та безпеку американського кордону. Детальніше про «епопею» навколо цього проєкту закону щодо додаткового фінансування читайте за посиланням. 

Згодом було прийнято рішення повторно переглянути законопроєкт стосовно фінансування допомоги, проте вже без міграційної реформи та безпеки кордону. Голосування відбулось у четвер, 8 лютого.