Європейські спецслужби попередили уряди своїх країн, що агенти Кремля готують таємні вибухи, підпали та атаки на інфраструктуру.
Coat of arms of Russia is seen on a door of Consulate General of the Russian Federation in Krakow, Poland on February 18, 2024. Navalny, 47, Russian opposition politician, died two days before in the Russian prison about 40 miles north of the Arctic Circle, where he had been sentenced to 19 years. (Photo by Beata Zawrzel/NurPhoto via Getty Images)
Про це повідомляє видання Financial Times.
Європейська розвідка переконана, що в Кремлі активно готують плани диверсій та прихованих вибухів з підпалами на європейських територіях. Зазначається, що із залученням підставних осіб.
Видання посилається на розвідувальні відомства трьох європейських країн. У своїх звітах вони зазначають, що з’являються свідчення про підготовку більш агресивних і скоординованих зусиль з проведення диверсійних дій.
Акти саботажу вже відбуваються:
Минулого місяця очільник Федерального відомства з охорони конституції (BfV) Німеччини Томас Хальденванг заявив, що “ризик диверсійних дій значно зріс”.
За його словами, Росія зараз почувається комфортно, проводячи операції на європейській землі “з високим потенціалом шкоди”.
Один високопоставлений європейський урядовець заявив, що через служби безпеки НАТО передається інформація про “чіткі й переконливі російські підступи”, які є скоординованими й масштабними.
Посилаючись на ще одного урядовця, видання зазначає, що диверсійні зусилля Москви не потрібно розглядати окремо від інших операцій. Посилення активності відображає прагнення Росії чинити максимальний тиск “по всьому фронту”: за допомогою дезінформації, диверсій або хакерських атак.
Нагадаємо, що 3 травня Німеччина опублікувала повідомлення про свою оцінку дій підконтрольної Росії групі APT28 щодо електронних поштових скриньок керівництва Соціал-демократичної партії Німеччини. Тим часом Чехія оголосила, що її установи стали також мішенню цієї кіберкампанії.
Жозеп Боррель наголосив, що РФ неодноразово використовувала APT28 для здійснення зловмисної кібердіяльності проти держав-членів ЄС та насамперед України. Такі випадки кібератак на державні організації були помічені раніше, зокрема в Польщі, Литві, Словаччині та Швеції.
Кардинал Джованні Анджело Беччіу, засуджений Ватиканом за фінансові злочини, заявив, що має право брати участь…
Гібридні атаки Росії на Європейський Союз, що наростають, сама Москва вважає війною, тому європейцям теж…
Унаслідок чергової атаки російських військ по Києву постраждав тенісний спорткомплекс "Антей", розташований у мікрорайоні Авіамістечко,…
НАК "Нафтогаз України" підписав третій контракт на постачання 100 млн кубометрів зрідженого природного газу (LNG) з…
Після хвилі обурення через неоднозначний виступ у Сеулі, фронтмен гурту Coldplay Кріс Мартін нарешті згадав…
Цього тижня у Вашингтоні Україна не змогла досягти угоди під час переговорів із власниками боргу…