Про це повідомляє видання Financial Times.

Європейська розвідка переконана, що в Кремлі активно готують плани диверсій та прихованих вибухів з підпалами на європейських територіях. Зазначається, що із залученням підставних осіб.

Видання посилається на розвідувальні відомства трьох європейських країн. У своїх звітах вони зазначають, що з’являються свідчення про підготовку більш агресивних і скоординованих зусиль з проведення диверсійних дій.

Акти саботажу вже відбуваються:

  • у Британії підпалили склад з гуманітарною допомогою для України;
  • у Швеції — низка залізничних аварій;
  • у Чехії намагались пошкодити залізничну сигналізацію;
  • в Естонії стався напад на автомобіль голови МВС;
  • у Німеччині запобігли нападу на військові та логістичні об’єкти.

Подробиці планів РФ

Минулого місяця очільник Федерального відомства з охорони конституції (BfV) Німеччини Томас Хальденванг заявив, що “ризик диверсійних дій значно зріс”.

За його словами, Росія зараз почувається комфортно, проводячи операції на європейській землі “з високим потенціалом шкоди”.

Один високопоставлений європейський урядовець заявив, що через служби безпеки НАТО передається інформація про “чіткі й переконливі російські підступи”, які є скоординованими й масштабними.

Посилаючись на ще одного урядовця, видання зазначає, що диверсійні зусилля Москви не потрібно розглядати окремо від інших операцій. Посилення активності відображає прагнення Росії чинити максимальний тиск “по всьому фронту”: за допомогою дезінформації, диверсій або хакерських атак.

Нагадаємо, що 3 травня Німеччина опублікувала повідомлення про свою оцінку дій підконтрольної Росії групі APT28 щодо електронних поштових скриньок керівництва Соціал-демократичної партії Німеччини. Тим часом Чехія оголосила, що її установи стали також мішенню цієї кіберкампанії.

Жозеп Боррель наголосив, що РФ неодноразово використовувала APT28 для здійснення зловмисної кібердіяльності проти держав-членів ЄС та насамперед України. Такі випадки кібератак на державні організації були помічені раніше, зокрема в Польщі, Литві, Словаччині та Швеції.