Вашингтон раніше надав Москві список із дев’яти громадян США, ув’язнених у Росії, яких США хочуть повернути.
Про це пише Reuters з посиланням на джерело наближене до Кремля.
За даними джерела видання, переговори стосуються таких людей:
1. Стівен Джеймс Габбард — 73-річний викладач англійської мови, який проживав в українському місті Ізюм. У жовтні 2024 року у РФ його засудили до 6 років і 10 місяців позбавлення волі за звинуваченням «у службі найманцем в Україні». Його рідні заперечують цю версію. США визнали його «неправомірно затриманим».
2. Роберт Гілман — колишній морський піхотинець, якого у 2022 році засудили до 3,5 років нібито за напад на поліцейського. Пізніше отримав ще 7 років і 1 місяць (згодом додали ще рік) за напад на працівників колонії у Воронежі.
4. Деніел Джозеф Шнайдер — засуджений у вересні 2023 року до 6 років за спробу вивезення свого 4-річного сина з Росії без дозволу матері. Його затримали поблизу кордону з Польщею.
5. Джозеф Тейтер — у серпні 2023 року отримав 15 діб арешту за «дрібне хуліганство» у московському готелі. Згодом щодо нього також розслідували справу про напад на поліцейського. У квітні його визнали неосудним та направили на примусове психіатричне лікування.
6. Майкл Тревіс Лік — музикант і колишній десантник США, у липні 2023 року засуджений до 13 років за контрабанду наркотиків. Його провина офіційно не підтверджена.
7. Роберт Романов Вудленд — усиновлений з Росії у дитинстві. Працював викладачем англійської у РФ. У липні 2023 року отримав 12,5 років за спробу продажу наркотиків, пізніше строк скоротили до 9,5 років.
8. Євген Спектор — народжений у Росії громадянин США. Відбуває 3,5 роки за хабарництво, у серпні 2023 року проти нього висунули звинувачення у шпигунстві. Провину за хабар він визнав, щодо шпигунства — невідомо.
Окремо від цього списку, російське джерело згадує ще одного американця, Андре Хачатуряна, який не був включений у перелік для можливого обміну. Він — громадянин США вірменського походження, засуджений у 2023 році до 8,5 років за торгівлю зброєю. Затримали його у 2021-му в аеропорту Москви під час транзиту до Вірменії, коли у його багажі виявили легальну у США зброю. Він стверджує, що його змусили подати документи на візу, що дозволило російській владі затримати його.
Джерело наголосило, що переговори щодо обміну тривають.
Востаннє США і країна-агресор Росія провели обмін ув’язненими 10 квітня 2025 року.
Тоді Росія звільнила Ксенію Кареліну, громадянку США і Росії, засуджену до 12 років колонії суворого режиму за пожертвування на користь української благодійної організації у США.
Натомість Штати звільнили Артура Петрова, громадянина Німеччини та Росії, заарештованого 2023 року на Кіпрі за запитом США за ймовірний експорт чутливої мікроелектроніки.
Президент США Дональд Трамп заявив, що зважує, які дії вжити після того, як Європейський Союз…
Спеціалізована антикорупційна прокуратура просить визнати необґрунтованими активи, набуті депутатом Київської міськради та його дружиною, і…
Якщо НАТО не виконає обіцянку щодо членства України, це буде серйозним ударом по репутації Альянсу
Ілон Маск повідомив, що планує скоротити свою участь у політичному фінансуванні. Ця заява збіглася з…
Комунальники завершили демонтаж останньої масштабної локації тимчасових споруд на Оболоні.
Дві компанії, які отримали державні підряди на зведення оборонних споруд у прикордонних регіонах України, виявилися…