Російська державна корпорація "Росатом" веде переговори щодо продажу 49% проєкту атомної електростанції "Аккую", яку будує в Туреччині. За даними Bloomberg, йдеться про залучення іноземних та місцевих інвесторів, що пов'язано з фінансовими труднощами та побоюваннями санкцій.
Аккую
Про це інформує Bloomberg.
Голова наглядової ради дочірньої компанії «Росатому», відповідальної за будівництво, Антон Дедусенко, в інтерв’ю Bloomberg заявив: “Чим ближче ми до моменту, коли перший енергоблок почне виробляти електроенергію, тим більше інвесторів починають проявляти інтерес”.
Попередня спроба продати частку вартістю $25 млрд зазнала невдачі у 2018 році, коли консорціум турецьких компаній (Cengiz Holding, Kolin Insaat та Kalyon Insaat) вийшов з угоди через розбіжності щодо комерційних умов.
Перший енергоблок потужністю 4,8 гігавата, який стане частиною першої в історії Туреччини атомної електростанції, наразі проходить тестування. Очікується, що він почне подавати струм у 2026 році. “Я впевнений, що до кінця року ми матимемо всі системи, необхідні для підключення до енергомережі”, – зазначив Дедусенко.
Проєкт зіштовхнувся з численними затримками та фінансовими труднощами, оскільки іноземні банки побоюються можливих санкцій з боку США. У зв’язку з цим Туреччина та Росія шукають альтернативні способи фінансування будівництва, зокрема розглядається варіант енергетичного обміну на основі постачання природного газу.
“Існує багато способів перевести сюди гроші. Ми можемо доставити російські рублі або турецьку ліру”, – додав Дедусенко.
Довідково. Будівництво АЕС “Аккую” потужністю 4800 МВт російським “Росатомом” триває у Середземноморському регіоні Туреччини. Ввести в експлуатацію перший блок планується у липні 2025 року. У червні 2024 року у РФ заявляли, що “Росатом” з імовірністю в 90% отримає для реалізації проєкт другої турецької АЕС у Синопі.
У вересні Siemens заявила, що не постачатиме обладнання для турецької АЕС, яку будує “Росатом”. Загалом Туреччина планує побудувати три чотириреакторні атомні електростанції та доповнити їх малими та середніми реакторами (ММР) загальною потужністю генерації 20 000 МВт для диверсифікації структури виробництва електроенергії. США вже пропонували туркам свою допомогу, щоб витіснити з ринку росіян, тоді як Анкара також розглядає пропозиції з боку корейських та китайських компаній.
Виставка Soft pink matter зосереджується на особистих роздумах мисткині про існування в тілі, що визначається…
В Успенському соборі Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" відкрилася виставка "Трійця Святая, слава Тобі", що вперше…
Північна Корея вже розмістила перші російські зенітні ракетно-гарматні комплекси «Панцир-С1». Окрім того, Кремль передав КНДР…
У Кремлі змінили риторику щодо військових витрат і заявили про плани скоротити оборонні видатки. Служба…
Військовий суд у Ростові-на-Дону, що в Росії, засудив полоненого бійця бригади «Азов» Дмитра Шанаєва до…
Командир 110 окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка, полковник Сергій Захаревич, загинув внаслідок ракетного…