Фронтмен гурту "Антитіла" Тарас Тополя відзвітував про збір коштів "на психіатра" депутатці Мар'яні Безуглій, яка глузувала з руйнування його квартири внаслідок російського удару. Наразі музиканту вдалося зібрати понад 500 тисяч гривень.
Про це повідомив артист у соцмережах.
“Ми ретельно проаналізували всі варіанти та знайшли хорошу клініку та фахівців, які готові допомогти. Для старту лікування залишився один важливий крок – добровільна згода (заява) пацієнтки”, – пожартував артист.
Він опублікував зразок заяви, яку Безуглій потрібно підписати добровільно для початку лікування.
“Марʼяно, підпиши! Ми поруч, щоб підтримати. Зібрані кошти будуть переведені прозоро, напряму на рахунок медичної установи. Жодної копійки пацієнту на руки”, – додав він.
Тополя також зазначив, що у разі відмови Марʼяни від лікування, тобто підписання заяви, всі кошти будуть переведені на потреби дітей загиблих побратимів 130 Батальйону ТРО, у якому він служив.
У коментарях під дописом Тараса Тополі думки користувачів розділилися:
Нагадаємо, у ніч проти 23 червня російські війська масовано обстріляли ракетами та дронами Україну, зокрема Київ та область. Серед тих, чиї помешкання зазнали пошкоджень, була і квартира родини фронтмена гурту «Антитіла» Тараса Тополі.
«Сьогодні російська балістика рознесла нашу квартиру. Всередині все розтрощене, вибуховою хвилею вигнуло і вирвало із замків броньовані двері. Залишилися стіни, та й ті частково зруйновані. Нам пощастило, всі в родині живі. Так склалися обставини, Творець вберіг. Дякую…. На відміну від людей у будинку напроти, куди сталося пряме влучання. Там є жертви», — написав він у Facebook.
Цей допис прокоментувала народна депутатка Мар’яна Безугла, заявивши про «карму» та розкритикувавши Тополю за його службу та пісню «Фортеця Бахмут». Вона написала: «Бач, як буває, Тополя. Мобілізувався для картинки, форма, інтерв’ю, замовна пісенька „Фортеця Бахмут“, коли в Бахмуті ігнорували фортифікації, здоровий глузд, а Сирський змагався з Пригожиним, хто покладе більше людей за стіни одного будинку… А ти співав солодким голосом замовну пісеньку і далі спокійно собі звільнився для подальших турне. Фейкова служба — справжня війна. Справжній російський шахед, ракета, яка не вибирає, чи ти „порішав“ в університеті, щоб не мобілізуватись, чи ти VIP із фейковою службою».
У відповідь Тарас Тополя оголосив збір «на психіатра Марʼяні» та заявив, що «скоріше в пеклі згорить від сорому, ніж оголосить збір собі на ремонт». Вже 1 липня він повідомив, що зібрав понад 500 тисяч гривень із запланованого мільйона.
«Для старту лікування залишився один важливий крок — добровільна згода (заява) пацієнтки. За посиланням зразок, який потрібно підписати добровільно, для початку лікування. Тому звертаємося публічно — Марʼяно, підпиши! […] В разі відмови Марʼяни від лікування (підписання згоди), всі кошти будуть спрямовані на потреби дітей загиблих побратимів 130 Батальйону ТРО», — написав він.
Психотерапевтка Олена Платова в коментарі hromadske розкритикувала використання теми психіатричної допомоги «для медійної контратаки».
«Я читаю про збір на „психіатричну допомогу“ Мар’яні Безуглій і хвилююся. Я хвилююся не про Тараса Тополю — я щиро співчуваю йому і його родині та бажаю найскоріше оговтатися після обстрілу і відновити свою оселю. Я не думаю про Мар’яну Безуглу — вона доросла здорова людина, яка свідомо обрала модель публічної провокативної поведінки. Нащо потрібна така роль в сучасному політичному медійному просторі — питайте краще політологів. Я хвилююся за тих людей, які потребують психічної допомоги, консультації лікаря-невролога або клінічного психотерапевта, а тепер, шоковані виступом Безуглої та реакцією Тополі, відмовляться від психіатричної допомоги. Відмовляться, бо не захочуть навіть опосередковано мати щось спільне з тим, що викликає шок і біль — з відсутністю співчуття», — зазначила вона.
Олена Платова зауважила, що страх психіатричної допомоги та її використання для насильства і покарання має під собою жахливу історичну основу — практику радянських психіатричних лікарень, які використовувалися для розправи з вільнодумцями та противниками режиму.
«Сучасні лікарі багато зробили, щоб відновити довіру людей до сфери психічного здоров’я. Саме зараз з чутливою темою психічного здоров’я відповідальним впливовим українцям варто бути обережними та стратегічно вірними у своїх діях і висловлюваннях — нормалізувати, а не загострювати, спокійно роздумувати, а не вражати. Бо ця тема напряму стосується якості життя кожного в суспільстві і тепер, і в майбутньому», — підсумувала психотерапевтка.
Виставка Soft pink matter зосереджується на особистих роздумах мисткині про існування в тілі, що визначається…
В Успенському соборі Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" відкрилася виставка "Трійця Святая, слава Тобі", що вперше…
Північна Корея вже розмістила перші російські зенітні ракетно-гарматні комплекси «Панцир-С1». Окрім того, Кремль передав КНДР…
У Кремлі змінили риторику щодо військових витрат і заявили про плани скоротити оборонні видатки. Служба…
Військовий суд у Ростові-на-Дону, що в Росії, засудив полоненого бійця бригади «Азов» Дмитра Шанаєва до…
Командир 110 окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка, полковник Сергій Захаревич, загинув внаслідок ракетного…