Росія намагається досягти угоди про збереження своїх військових баз у Сирії, тоді як Дамаск прагне відкрити нову сторінку у відносинах із Москвою.
Про це повідомляють європейські та сирійські посадовці, пише The Wall Street Journal.
За словами чиновників, ознайомлених із відповідними сирійсько-російськими переговорами, сторони обговорювали можливість виплати Москвою мільярдів доларів готівкою, а також інвестиції в газові родовища та порти.
Ці угоди включають новий етап будівництва в порту Тартус, яке було призупинене, розробку великих морських газових концесій, фосфатних копалень і вуглеводневих родовищ поблизу Пальміри, а також будівництво заводу з виробництва добрив у Хомсі, що в центральній частині Сирії.
Переговори між Росією та Сирією також стосувалися можливого вибачення з боку Москви за її роль у бомбардуваннях сирійських цивільних.
За даними The Wall Street Journal, Дамаск також звернувся з проханням про екстрадицію поваленого президента Башара Асада, але російська сторона відмовилася обговорювати це питання.
Переговори розпочалися після прибуття в січні до Сирії заступника міністра закордонних справ Росії Михайла Богданова та спеціального представника Росії у справах Сирії Олександра Лаврентьєва, повідомили офіційні особи.
Газета також повідомила, що минулого місяця Росія перерахувала в сирійських фунтах еквівалент 23 мільйонів доларів за офіційним курсом до Центрального банку Сирії.
Це підтверджується документом, який було розповсюджено 14 лютого 2025 року, згідно з яким вантажний літак із грошима з Росії прибув до аеропорту Дамаска.
Джерела стверджують, що ці гроші були надруковані в Ірані, вивезені з Тегерана та доставлені до Сирії повітряним шляхом.
Як зазначає видання, сирійський президент Ахмед аль-Шараа звернувся до Росії з проханням повернути гроші, які колишній лідер режиму Башар Асад вивіз до Москви.
Російські військові бази, збудовані вздовж сирійського узбережжя, дозволили Москві проєктувати свою силу в Середземному морі та Африці, а також завдавати ударів по повстанських позиціях, зокрема по угрупованню Hayat Tahrir al-Sham, яке контролює частину Сирії.
Зміцнення відносин між Росією та новим керівництвом Сирії набрало обертів після першої телефонної розмови між Путіним і Ахмедом аль-Шараа — лідером повстанців, який став президентом Сирії. Згідно з повідомленням Кремля, під час розмови обговорювалися політичні, торговельні та економічні відносини, а також готовність Росії “покращити соціально-економічну ситуацію в Сирії”.
Південна Корея вивела на орбіту четвертий військовий супутник-розвідник, запущений з космічної бази у Флориді на…
Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…
22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.
На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…
Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…
У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…