Росія могла скористатися зміною влади у Польщі та здіснювати вплив на перевізників, які продовжують блокувати кордон з Україною.
This aerial view taken on November 10, 2023 shows trucks near the Polish-Ukrainian border crossing in Dorohusk, Poland as Ukrainian drivers protest and ask Polish police officers to let them pass to Ukraine. Several dozen owners of transport companies on November 6 blocked three major Polish border crossings with Ukraine in protest at what they say is unfair competition from the neighbouring country's businesses. Trucks lined up at the border checkpoint in Dorohusk, with almost all cargo traffic blocked by protesters who blamed the liberalisation of European Union rules for the slump in their revenues. (Photo by Damien SIMONART / AFP) (Photo by DAMIEN SIMONART/AFP via Getty Images)
Про це в ефірі КИЇВ24 розповіла народна депутатка України Юлія Клименко
Росіяни завжди там, де вони бачать проблеми, вони туди доливають масло у вогонь. Це їх стандартна тактика ФСБшна. Вони виявляють спочатку слабкі місця, а потім туди доливають масло, підпалюють… це їх стандарт, знаєте, сіяти розбрат між країнами, між партнерами, “поділяй і володарюй”. І це тактика давнішня. Але ми не повинні вестися на це і не повинні точно псувати відносини з нашими польськими друзями, в незалежності від їх політичних переконаннях.
Вона додала, що завжди можна знайти економічно цікавий вихід, як для українського, так і для польського бізнесу. Адже наші країни розташовані поруч, тому ми маємо вчитися шукати компроміси, у тому числі й економічні.
Я впевнена, що це можна зробити. Те що стосується, що Росія скористалася безвладдям в Польщі та ситуацією яку розганяє 60 водіїв – так я впевнена, що без ФСБ тут не обійшлося
6 листопада польські перевізники влаштували страйк на кордоні з Україною поблизу пунктів пропуску «Ягодин-Дорогуськ», «Краківець-Корчова», «Рава-Руська-Гребенне». Через це ускладнився рух для вантажівок.
Польські підприємці скаржаться, зокрема, на недоброчесну конкуренцію з українського боку та тривале очікування вантажівок на в’їзд до Польщі. Мітингувальники вимагають заборонити реєстрацію в Польщі транспортних компаній з іноземним капіталом, через що польських підприємців витісняють із ринку.
Також вони вимагають відновлення дозволів на в’їзд до Євросоюзу для українських перевізників та поліпшення обслуговування на кордоні. Організатори заявили, що будуть протестувати до 3 січня.
На тлі страйку 16 листопада Європейська комісія заявила, що може розпочати карну процедуру проти Польщі, якщо влада не втрутиться у питання блокування перевізниками пунктів пропуску на кордоні з Україною.
Крім того, у п’ятницю, 17 листопада, представники польських автоперевізників заявили, що розширять прикордонну акцію проти України, заблокувавши ще один пункт пропуску для вантажних автомобілів «Шегині – Медика».
Також у п’ятницю, 17 листопада, консули генерального консульства України в Любліні відвідали пункти пропуску «Рава-Руська – Гребенне» і «Дорогуськ – Ягодин». Вони закликали польську сторону якнайшвидше розблокувати рух вантажного транспорту та забезпечити усім необхідним українських водіїв, які змушені чекати в багатокілометрових чергах.
Крім того, польські перевізники заявили, що мають намір продовжити блокаду найбільшого пункту пропуску «Ягодин – Дорогуськ» на кордоні з Україною до лютого 2024 року. Крім того, лідер польських мітингарів анонсував розширення блокади на четвертий пункт пропуску «Медика – Шегіні» з 23 листопада.
До слова, у четвер, 23 листопада, протестувальники заявили, що мають намір заблокувати ПП «Нижанковичі-Мальховіце». Відомо, що незаблокованими на польському кордоні залишаються два пункти пропуску, які відкриті для порожніх вантажівок: «Нижанковичі-Мальховіце» і «Устилуг-Зосін».
Проте, 28 листопада одна з асоціацій польських перевізників запропонувала своє бачення компромісу, що частково задовольнив би інтереси блокувальників. Однак, вона не залучена до блокування кордону з Україною.
Водночас 4 грудня Польща заявила, що рішуче вимагатиме від Європейського Союзу відновлення дозволів, які обмежують транзит для українських перевізників.
Угорщина скерувала третій запит до Європейського парламенту з проханням скасувати імунітет лідера головної опозиційної партії…
В Україні проводять конкурс на нового керівника Бюро економічної безпеки: серед фіналістів – 16 осіб,…
У 2026 році розпочне роботу спеціальний трибунал щодо злочину агресії РФ проти України.
Президент США Дональд Трамп вважає, що пропозиція російського лідера Володимира Путіна про так зване "триденне…
Лідер ультраправої партії та переможець першого туру президентських виборів у Румунії Джордже Сіміон закликав припинити…
Поранений внаслідок російського обстрілу 5 травня мешканець Сумщини помер у лікарні, таким чином російські атаки…