Кремль намагається представити саміт БРІКС у Казані, як свідчення широкої міжнародної підтримки Росії, особливо для внутрішньої аудиторії в Росії.
Russia's President Vladimir Putin reacts prior to a meeting with Dilma Rousseff, Chair of the New Development Bank and former president of Brazil, on the sidelines of the BRICS summit in Kazan on October 22, 2024. (Photo by Alexander NEMENOV / POOL / AFP) (Photo by ALEXANDER NEMENOV/POOL/AFP via Getty Images)
Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).
Зокрема російське опозиційне видання “Медуза” повідомило 24 жовтня, що ознайомилося з інструкцією Адміністрації президента Росії для російських державних ЗМІ та пропагандистів з рекомендаціями щодо того, як висвітлювати саміт БРІКС у Казані.
За повідомленнями, в інструкції виділено три теми:
ISW зазначає, що російські державні ЗМІ та пропагандисти опублікували статті, що висвітлюють багато з цих тем, “іноді навіть слово в слово, як це написано в посібнику”.
Окрім того, опозиційне видання “Верстка” 24 жовтня повідомило, що проросійські боти в російській соціальній мережі “ВКонтакте” (ВК) за два дні залишили понад 10 000 коментарів про саміт БРІКС, що, як повідомляється, є однією з наймасштабніших кампаній ботів Кремля за останній час.
Боти просували ідею про те, що Росія не є міжнародно ізольованою, що вплив БРІКС зростає, що антиросійські санкції зменшуються. А також, що російські війська досягають успіхів в Україні.
Нагадаємо, що саміт БРІКС 2024 у російській Казані розпочався 22 жовтня і тривав до 24 жовтня.
До Казані прибули генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш, прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді, міністр торгівлі й промисловості Талібану Нуруддін Азізі, віцепрем’єр-міністр Сербії Александар Вулін, президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган та інші політики. Загалом тридцять шість світових лідерів.
23 жовтня на саміті БРІКС Китай закликав припинити війну в Україні й перестати “підливати олії у вогонь”. Глава держави Сі Цзіньпін наголосив, що не потрібно допустити “побічних ефектів та ескалації конфлікту” (війни — ред.) в Україні.
На другий день саміту БРІКС у Казані, 23 жовтня, країни також прийняли Казанську декларацію. Однак декларація демонструє, що Росія не змогла заручитись міжнародною підтримкою та створити альтернативну структуру безпеки, якої прагне Кремль. Таку оцінку озвучили аналітики ISW.
У Киргизстані затримали співробітницю "Русского дома" і ще трьох осіб у справі про вербування найманців…
Сполучені Штати передали Україні так звану "остаточну" мирну пропозицію, яка передбачає визнання Криму частиною Росії…
Винищувачі НАТО, що виконують функції повітряного патрулювання в країнах Балтії, минулого тижня двічі здіймалися в…
Окружний суддя Вашингтона розпорядився, щоб адміністрація президента США відновила діяльність "Голосу Америки" та повʼязаних із…
Висока представниця Євросоюзу з питань зовнішньої та безпекової політики Кая Каллас заявила, що визнання анексованого…
Українські військові інструктори з досвідом бойових дій були таємно відправлені до Великої Британії для навчання…