За словами журналістів, європейські праві, розколовши європейську єдність у критичний момент, можуть дати Путіну політичний перепочинок, щоб продовжити військові зусилля на полі бою.
FILE: Bloomberg Best Of U.S. President Donald Trump 2017 - 2020: U.S. President Donald Trump, left, shakes hands with Vladimir Putin, Russia's President, during a news conference in Helsinki, Finland, on Monday, July 16, 2018. Our editors select the best archive images looking back at Trumps 4 year term from 2017 - 2020. Photographer: Chris Ratcliffe/Bloomberg via Getty Images
Глава Кремля Володимир Путін і президент США Дональд Трамп поки що не говорили телефоном, водночас зміщення політичного балансу в Європі може зміцнити позиції Кремля в майбутніх спробах дипломатичним шляхом покласти край війні в Україні.
Про це пише Bloomberg.
Видання пише, що Трамп намагається підштовхнути президента Путіна до «укладення угоди», щоб швидко закінчити війну. Він погрожує запровадити ще більші санкції та обвалити ціну на нафту, щоб спробувати зруйнувати економіку Росії, якщо Путін чинитиме опір.
Москва може розраховувати на те, що зможе витримати такий тиск на переговорах з Трампом, посилюючи розбіжності в Європі, щоб послабити підтримку України.
Це може допомогти Путіну відвернути увагу Трампа від Києва, щоб проковтнути більш вигідні для Росії умови врегулювання, усвідомлюючи, що президент США вже скептично ставиться до продовження фінансування оборони України.
Більшість націоналістичних лідерів у Європі є визнаними прихильниками Трампа і очікують, що він покладе край війні і таким чином зміцнить їхні економіки.
Лідери з країн Центральної та Східної Європи починають відходити від єдиного фронту, представленого ЄС і НАТО на підтримку України, зазначають журналісти.
До прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана дедалі частіше приєднуються націоналісти в таких країнах, як Словаччина, Австрія, Болгарія та Хорватія, які ставлять під сумнів санкції проти Росії та військову допомогу Україні. Нещодавно про Україну висловився і вкрай правий кандидат на пост президента Румунії.
Навіть у Німеччині так званий “файрвол”, встановлений основними партіями проти співпраці з проросійською “Альтернативою для Німеччини”, було порушено через міграційну політику перед виборами наступного місяця, на яких вкрай права партія, за опитуваннями, посідає друге місце.
Раніше, 30 січня, на брифінгу президента США щодо авіакатастрофи у Вашингтоні журналіст запитав, чи розмовляв Трамп із Путіним.
Медіа потрактували його відповідь, як те, що Трамп вже провів розмову з Путіним до катастрофи й темою діалогу, швидше за все, була Україна.
В ніч на 24 квітня Київ зазнав комбінованої атаки ворога. Станом на 06:06 відомо про…
Адміністрація президента Дональда Трампа обговорює можливість скасування санкцій проти російського газопроводу "Північний потік-2", а також,…
Президент Володимир Зеленський у середу, 23 квітня, заявив, що Україна завжди діятиме відповідно до своєї…
Українська делегація у Лондоні у середу, 23 квітня, провела переговори з колегами з Великої Британії,…
Прессекретарка Білого Дому Керолайн Левітт у середу, 23 квітня, заявила, що президент України «Володимир Зеленський,…
Цього тижня для киян і гостей столиці проведуть безплатні екскурсії, серед яких – одна прогулянка…