Глава Кремля Володимир Путін і президент США Дональд Трамп поки що не говорили телефоном, водночас зміщення політичного балансу в Європі може зміцнити позиції Кремля в майбутніх спробах дипломатичним шляхом покласти край війні в Україні.
Про це пише Bloomberg.
Видання пише, що Трамп намагається підштовхнути президента Путіна до «укладення угоди», щоб швидко закінчити війну. Він погрожує запровадити ще більші санкції та обвалити ціну на нафту, щоб спробувати зруйнувати економіку Росії, якщо Путін чинитиме опір.
Москва може розраховувати на те, що зможе витримати такий тиск на переговорах з Трампом, посилюючи розбіжності в Європі, щоб послабити підтримку України.
Це може допомогти Путіну відвернути увагу Трампа від Києва, щоб проковтнути більш вигідні для Росії умови врегулювання, усвідомлюючи, що президент США вже скептично ставиться до продовження фінансування оборони України.
Більшість націоналістичних лідерів у Європі є визнаними прихильниками Трампа і очікують, що він покладе край війні і таким чином зміцнить їхні економіки.
Лідери з країн Центральної та Східної Європи починають відходити від єдиного фронту, представленого ЄС і НАТО на підтримку України, зазначають журналісти.
До прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана дедалі частіше приєднуються націоналісти в таких країнах, як Словаччина, Австрія, Болгарія та Хорватія, які ставлять під сумнів санкції проти Росії та військову допомогу Україні. Нещодавно про Україну висловився і вкрай правий кандидат на пост президента Румунії.
Навіть у Німеччині так званий “файрвол”, встановлений основними партіями проти співпраці з проросійською “Альтернативою для Німеччини”, було порушено через міграційну політику перед виборами наступного місяця, на яких вкрай права партія, за опитуваннями, посідає друге місце.
Раніше, 30 січня, на брифінгу президента США щодо авіакатастрофи у Вашингтоні журналіст запитав, чи розмовляв Трамп із Путіним.
Медіа потрактували його відповідь, як те, що Трамп вже провів розмову з Путіним до катастрофи й темою діалогу, швидше за все, була Україна.