Йдеться про офіцера спецпідрозділу "Омега" Володимира Косенка, який стріляв з вогнепальної зброї по беззбройних мітингувальниках 20 лютого 2014 року.
Про це повідомляє Офіс генерального прокурора.
За даними слідства, ексвійськовий “Омеги”, діючи спільно та погоджено зі співробітниками так званої “чорної роти” Беркуту, стріляв з вогнепальної зброї по беззбройних мітингувальниках.
Встановлено, що обвинувачений поранив двох демонстрантів, які перебували на під’їзній дорозі від Жовтневого палацу та на тротуарі нижче верхнього виходу з метро “Хрещатик”.
Екс-військовому інкримінують перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу, вчинення терористичного акту, умисні вбивства та замахи на умисні вбивства, а також перешкоджання проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій.
Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі ДБР.
За даними “Української правди“, йдеться про офіцера спецпідрозділу “Омега” Володимира Косенка. Наразі Косенко перебуває в Україні під запобіжним заходом – особисте зобов‘язання (раніше він був під вартою, однак суди змінили спочатку на домашній арешт, а згодом на особисте зобов’язання).
За інформацією та Адвокатської дорадчої групи, Косенко був серед трьох спецпризначенців в чорній формі (без жовтих пов’язок), які 20-го лютого відходили разом із спецротою “Беркуту” від жовтневого палацу вверх по вул. Інститутській. А згодом стріляли з-за сніжної і бетонної барикади.
“Безпосередньо зі зброї Косенка – пістолета Форт-14 – за версією слідства вбито Олега Ушневича і поранено Віталія Гукова. Всього у цій справі йдеться про 35 вбитих та 58 поранених протестувальників. Адже омегівцю прокуратура інкримінує скоординовані дії із беркутівцями спецроти”, – зазначає група.
Додали, що прокуратура, згідно КПК, направила обвинувальний акт до Печерського районного суду Києва. Проте представник потерпілих – адвокат Оксана Михалевич – зазначила, що всі судді цього суду брали участь як слідчі судді або в цьому провадженні, або в інших провадженнях по цьому ж епізоду – до моменту виділення його в окреме провадження. Тож це виключає участь суддів Печерського суду у розгляді цієї справи.
“Відтак є два шляхи – або послідовні відводи і самовідводи всіх без виключення суддів, що може розтягнутись на роки. Або відразу подання Печерського суду в апеляцію про зміну підсудності в зв’язку із неможливістю утворити склад суду для розгляду справи. Я сподіваюсь, Печерський суд піде коротким і законним шляхом. І справу розглянуть в розумні строки“, – сказала Оксана Михалевич.
Фото: Фейсбук
21 квітня, в США відбувся Бостонський марафон, один з найпрестижніжих у світі, переможцем якого став…
Президент США Дональд Трамп продовжує змінювати інтер’єр Білого дому відповідно до власних уподобань. Нещодавно він…
Авіакомпанія Air India, що належить Tata Group, планує придбати літаки Boeing, купівля яких була скасована…
Китай запровадить санкції проти членів Конгресу США та інших осіб за «грубе втручання» у справи…
Президент США Дональд Трамп і віцепрезидент Джей ді Венс обирають затишок, зневажають Україну і, можливо,…
У ніч проти 22 квітня російські загарбники вкотре атакували Київську область ударними дронами-камікадзе. У регіоні…