Про це повідомляє Офіс генерального прокурора.

За даними слідства, ексвійськовий “Омеги”, діючи спільно та погоджено зі співробітниками так званої “чорної роти” Беркуту, стріляв з вогнепальної зброї по беззбройних мітингувальниках.

Встановлено, що обвинувачений поранив двох демонстрантів, які перебували на під’їзній дорозі від Жовтневого палацу та на тротуарі нижче верхнього виходу з метро “Хрещатик”.

Екс-військовому інкримінують перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу, вчинення терористичного акту, умисні вбивства та замахи на умисні вбивства, а також перешкоджання проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій.
Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі ДБР.

За даними “Української правди“, йдеться про офіцера спецпідрозділу “Омега” Володимира Косенка. Наразі Косенко перебуває в Україні під запобіжним заходом – особисте зобов‘язання (раніше він був під вартою, однак суди змінили спочатку на домашній арешт, а згодом на особисте зобов’язання).

За інформацією та Адвокатської дорадчої групи, Косенко був серед трьох спецпризначенців в чорній формі (без жовтих пов’язок), які 20-го лютого відходили разом із спецротою “Беркуту” від жовтневого палацу вверх по вул. Інститутській. А згодом стріляли з-за сніжної і бетонної барикади.

Безпосередньо зі зброї Косенка – пістолета Форт-14 – за версією слідства вбито Олега Ушневича і поранено Віталія Гукова. Всього у цій справі йдеться про 35 вбитих та 58 поранених протестувальників. Адже омегівцю прокуратура інкримінує скоординовані дії із беркутівцями спецроти”, – зазначає група.

Додали, що прокуратура, згідно КПК, направила обвинувальний акт до Печерського районного суду Києва. Проте представник потерпілих – адвокат Оксана Михалевич – зазначила, що всі судді цього суду брали участь як слідчі судді або в цьому провадженні, або в інших провадженнях по цьому ж епізоду – до моменту виділення його в окреме провадження. Тож це виключає участь суддів Печерського суду у розгляді цієї справи.

Відтак є два шляхи – або послідовні відводи і самовідводи всіх без виключення суддів, що може розтягнутись на роки. Або відразу подання Печерського суду в апеляцію про зміну підсудності в зв’язку із неможливістю утворити склад суду для розгляду справи. Я сподіваюсь, Печерський суд піде коротким і законним шляхом. І справу розглянуть в розумні строки“, – сказала Оксана Михалевич.

Фото: Фейсбук