Румунія може накласти заборону на ввезення української агропродукції на 30 днів, якщо країна отримає відповідні запити на експорт.
Про це заявив прем’єр-міністр Румунії Марчел Чолаку, якого цитує RFI.
Якщо будуть запити на експорт до Румунії, я обов’язково попрошу міністра сільського господарства і міністра економіки зробити спільний наказ про те, що на 30 днів, поки все не буде з’ясовано, обмеження буде продовжено. Повторюю, запитів немає, і хочу запевнити аграріїв, що такого, як було рік тому, вже не буде.
Він заявив, що чекає на пропозиції щодо ліцензування експорту зернових від прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, яку він збирається обговорити.
Чолаку зазначив, що Єврокомісія попросила ввести систему ліцензування експорту зернових до країн ЄС. За його словами, Шмигаль дотримувався тієї ж позиції, заявивши, що все одно буде потрібен дуже суворий контроль.
Прем’єр Румунії додав, що після рішення Єврокомісії не продовжувати заборону на українську сільськогосподарську продукцію «до Румунії не було ввезено жодного кілограма пшениці або чогось іншого». Він зазначив, що на жодній митниці не було жодного запиту на експорт зерна.
13 вересня в ЄС заявили, що для продовження заборони експорту з України не має підстав.
14 вересня парламент Болгарії зняв заборону на імпорт українського зерна.
15 вересня Європейська комісія прийняла рішення не продовжувати обмеження на імпорт української сільськогосподарської продукції після 15 вересня.
Тоді ж Польща заявила, що ігноруватиме відповідне рішення ЄС.
Крім цього, 16 вересня Уряд Словаччини вирішив, що заборона на імпорт пшениці, кукурудзи, насіння ріпаку та соняшнику з України триватиме до кінця року.
Крім цього, у Болгарії фермери та власники переробних підприємств вивели важку техніку на транспортні розв’язки, протестуючи проти рішення парламенту не продовжувати заборону на імпорт пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику з України після 15 вересня.
Фото: фейсбук
Президент США Дональд Трамп напередодні американсько-китайських торговельних переговорів заявив про готовність знизити мита.
Жінці, яку також підозрюють у шпигунській діяльності на користь Угорщини — обрали запобіжний захід у…
Європейські структури готуються до можливого блокування вступу України до ЄС.
Шевченківський суд міста Києва 9 травня взяв під варту одного з підозрюваних у шпигунстві на…
Повітряні сили другу добу не фіксують застосування ворогом ударних безпілотників типу Shahed, однак Росія продовжує…
В угорському МЗС натякають, що Угорщина блокуватиме вступ України до ЄС.