Угорщина прагне розширити співпрацю з Румунією в газовому секторі з метою диверсифікації джерел енергії. Компанії вже ведуть переговори про угоду щодо газу з нового родовища.
Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто, пише Reuters.
Румунія має намір стати нетто-експортером природного газу, оскільки незабаром планується почати видобуток на новому морському газовому родовищі. Буріння на газовому родовищі Neptun Deep у Чорному морі, одному з найбільших газових родовищ Європейського Союзу, яке подвоїть видобуток Румунії і потенційно перетворить її на нетто-експортера, може розпочатися через кілька тижнів.
“Це нове газове родовище стане єдиним джерелом свіжого газу в регіоні, що може сприяти диверсифікації енергетики”, – сказав Сійярто після підписання угоди про енергетичну солідарність із Себастьяном Іоаном Бурдужею, міністром енергетики Румунії.
За його словами, компанії вже ведуть необхідні комерційні переговори, “і ми сподіваємося, що вони досягнуть угоди, яка буде являти собою прогрес для обох країн”.
Сійярто також повідомив, що торік газовий інтерконектор між двома країнами використовувався для торгівлі загалом 1,8 млрд кубометрів. Загальна потужність інтерконектора становить 2,6 млрд кубометрів на рік.
Близько двох третин імпорту газу в Угорщину надходить із Росії, однак на країну та деяких її сусідів чинять дедалі більший тиск для диверсифікації та відмови від поставок російських енергоносіїв після вторгнення Москви в Україну 2022 року.
Минулого року Угорщина імпортувала близько 7,5 млрд кубометрів російського газу трубопроводом “Турецький потік” і додаткові обсяги через Румунію, заявив прем’єр-міністр Віктор Орбан у грудні. У неї також є внутрішній видобуток близько 1-1,5 млрд кубометрів газу.
Міжурядова угода України й США про створення Американсько-українського інвестиційного фонду відбудови міститиме не тільки нові, але й…
Група радикальних консервативних католиків наполягає на тому, щоб наступний Папа Римський більше відповідав їхньому світогляду,…
Президент США Дональд Трамп заявив, що всі покупці нафти на нафтохімічної продукції з Ірану "негайно" потраплять під…
Радянський супутник, який давно вийшов з ладу, має повернутися на Землю на початку травня. Фахівці…
У Верховній Раді України зареєстровано проєкт закону про ратифікацію угоди зі США про доступ до…
Антимонопольний комітет України (АМКУ) дозволив компанії "Кернел-Трейд", що належить аграрному мільярдеру Андрію Веревському, придбати ТОВ "Керамблоки-Інвест" — саме…