Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто, пише Reuters.

Румунія має намір стати нетто-експортером природного газу, оскільки незабаром планується почати видобуток на новому морському газовому родовищі. Буріння на газовому родовищі Neptun Deep у Чорному морі, одному з найбільших газових родовищ Європейського Союзу, яке подвоїть видобуток Румунії і потенційно перетворить її на нетто-експортера, може розпочатися через кілька тижнів.

“Це нове газове родовище стане єдиним джерелом свіжого газу в регіоні, що може сприяти диверсифікації енергетики”, – сказав Сійярто після підписання угоди про енергетичну солідарність із Себастьяном Іоаном Бурдужею, міністром енергетики Румунії.

За його словами, компанії вже ведуть необхідні комерційні переговори, “і ми сподіваємося, що вони досягнуть угоди, яка буде являти собою прогрес для обох країн”.

Сійярто також повідомив, що торік газовий інтерконектор між двома країнами використовувався для торгівлі загалом 1,8 млрд кубометрів. Загальна потужність інтерконектора становить 2,6 млрд кубометрів на рік.

Близько двох третин імпорту газу в Угорщину надходить із Росії, однак на країну та деяких її сусідів чинять дедалі більший тиск для диверсифікації та відмови від поставок російських енергоносіїв після вторгнення Москви в Україну 2022 року.

Минулого року Угорщина імпортувала близько 7,5 млрд кубометрів російського газу трубопроводом “Турецький потік” і додаткові обсяги через Румунію, заявив прем’єр-міністр Віктор Орбан у грудні. У неї також є внутрішній видобуток близько 1-1,5 млрд кубометрів газу.