Categories: Без рубрики

Серед ймовірних вимог Трампа для уникнення країнами імпортних тарифів може бути закупівля американського газу — WP

Адміністрація президента США Дональда Трампа під час перемовин з країнами, що прагнуть уникнути запроваджених мит, може висунути такі вимоги, як збільшення закупівель американського газу, зменшення тарифів на американський експорт та зниження податків для технологічних гігантів Кремнієвої долини.

Про це пише The Washington Post.

Наразі достеменно невідомо, чого саме хоче Білий дім, але починає вимальовуватися чіткіша картина того, як можуть виглядати ці двосторонні угоди. Трамп неодноразово підкреслював, що хоче закрити дефіцит торгівлі США з іншими країнами, тому цілком можливо, що він погодиться на пропозиції, які вимагатимуть від США експортувати більше товарів.

Водночас газета зазначає, що угоди, в яких країни погоджуються купувати більше американської продукції, навряд чи забезпечать глобальне збалансування торгівлі, якого прагне Трамп.

Таким чином, прогнозується, що угоди будуть спрямовані на розв’язання проблем, визначених американськими чиновниками в кожній країні.

Головною з очікуваних вимог є те, щоб такі країни, як В’єтнам і Мексика, більше не слугували проміжними ланками для китайських фірм і товарів, які намагаються обійти американські тарифи.

Політичний радник правоцентристського аналітичного центру American Compass Деніел Кіші заявив, що команда Трампа, ймовірно, буде підштовхувати інші країни до того, щоб вони прирівняли свої тарифи проти Китаю до тих, які запровадили США, і синхронізували використання інших інструментів, щоб запобігти контролю Китаю над ланцюгами постачань у критично важливих секторах.

Але іноземні країни можуть неохоче погодитися на ці обмеження. Наприклад, В’єтнам залежить від Китаю приблизно на 40% від свого імпорту.

Інші азійські країни, з якими США хочуть укласти угоду, – Малайзія, Бангладеш і Таїланд – так само більш економічно пов’язані з Китаєм, ніж зі Сполученими Штатами.

За інформацією джерел газети, угоди також, імовірно, включатимуть низку зобов’язань на користь конкретних національних галузей.

Японію, наприклад, можуть заохотити до купівлі великих обсягів природного газу, що видобувається в США. У Європі існують податки і правила щодо інтернет-гігантів та обмеження на імпорт яловичини, які можуть бути предметом переговорів.

Американські фермери, які досі потерпали від торговельної війни, також можуть отримати вигоду від угод з окремими країнами, особливо якщо європейські країни будуть готові послабити обмеження на деякі види американського сільськогосподарського експорту.

Водночас за умови, що ринок облігацій продовжує коливатися навіть після тарифної паузи, Трамп може відчути потребу в укладенні вужчих угод замість поновлення імпортних мит.

Утім, навіть деякі радники Трампа визнають, що у них немає повного розуміння того, чого саме хоче президент США. Це створює плутанину, в якій країни-союзники не знають, на які поступки очікує Вашингтон.

Нагадаємо, президент Аргентини Хав’єр Мілей сьогодні зустрінеться з міністром фінансів США Скоттом Бессентом, аби обговорити мита.

Recent Posts

«IT-коаліція» передала Україні обладнання на майже мільйони євро

Загальна вартість поставленого "IT-коаліцією" обладнання склала майже 2 млн євро. Це третя поставка у 2025…

6 хв. ago

Bloomberg розповів, хто поїде від США на новий раунд мирних переговорів у Лондоні

Очікується, що держсекретар США Марко Рубіо, спеціальні посланники Трампа Стів Віткофф і Кіт Келлог зустрінуться…

19 хв. ago

Медіа розкрили склад української делегації на переговорах в Лондоні

В складі української делегації на переговорах в Лондоні, які відбудуться 23 квітня, буде присутній керівник…

32 хв. ago

У міністерки внутрішньої безпеки США Крісті Ноем вкрали сумку

Сама Ноем під час великоднього заходу в Білому домі підтвердила журналістам, що її сумку вкрали,…

48 хв. ago

Трамп пообіцяв розкрити деталі «мирної угоди» між РФ і Україною протягом трьох днів

На питання про можливі деталі "мирної домовленості", яку США пропонують укласти між Україною та Росією,…

57 хв. ago

23 квітня відбудеться новий раунд мирних переговорів у Лондоні — Зеленський

Українська делегація поїде у Лондон на переговори щодо перемир'я.

1 годину ago