Categories: Без рубрики

Китай намагається об’єднати Європу, Японію та Південну Корею для боротьби з Трампом та його митами

Китай перевів своїх дипломатів і урядовців у режим повної мобілізації, скасувавши відпустки та посиливши протистояння США після оголошення нових тарифів Дональдом Трампом. Пекін готує дипломатичний наступ, намагаючись заручитися підтримкою інших держав проти Вашингтона.

Про це пише Reuters.

За даними чотирьох обізнаних джерел, Китай активізував свою відповідь на нову тарифну кампанію США, зокрема перевівши цивільних урядовців у режим «воєнного часу». Їм наказано бути на зв’язку 24/7, а ключові відомства — закордонних справ і торгівлі — посилено кадрами, які вже мали досвід протистояння Трампу в його першому президентському терміні.

Ключову роль у формуванні відповіді відіграє відділ пропаганди Компартії: урядові акаунти поширюють відео з Мао Цзедуном і риторикою незламності. Китай також розпочав дипломатичну кампанію, звертаючись до інших країн, що зазнали тарифного тиску США, із закликом об’єднатися.

Міністерство закордонних справ КНР заявило, що виступає не лише за захист власних інтересів, а й за багатополярність і справедливість у міжнародній торгівлі. Там підкреслили: «Цю торговельну війну розпочали США… Якщо Вашингтон хоче діалогу, то має припинити тиск».

Тим часом більшість дипломатичних каналів між двома країнами залишаються замороженими. Високопосадовці КНР марно намагалися налагодити контакти з американськими офіційними особами, зокрема держсекретарем Марко Рубіо та радником з нацбезпеки Майком Волцом.

Нагадаємо, Дональд Трамп 2 квітня запровадив нові мита, які він назвав відповіддю на «економічне пограбування» США. Згодом мита були призупинені на 90 днів для всіх країн, окрім Китаю,  Торгівля між США та КНР фактично заморожена, а Китай почав обмежувати імпорт американських товарів, включно з фільмами, та попереджати громадян про ризики подорожей до США.

Пекін, маючи досвід попередніх торговельних конфліктів з Трампом, оперативно запровадив дзеркальні мита ще до фактичного набуття чинності американськими. На тлі цього американські фондові індекси різко впали. У Китаї ж зосередилися не лише на міжнародній арені, а й на внутрішньому фронті — активізовано кампанію за збільшення споживання і підтримку національного виробництва.

Recent Posts

У Києві з 22 до 27 квітня у районних Vcentri HUB пройде низка заходів. Перелік

Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…

4 години ago

У Києві 22–27 квітня пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки. Перелік локацій

22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.

4 години ago

Спершу майже літня спека, а потім дощ. Якою буде погода у Києві на тижні з 21 по 27 квітня

На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…

4 години ago

Пані посол США в Україні Брінк опублікувала щемливий пост прощання

Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…

4 години ago

АРМА оголосило новий конкурс на відбір управителя ТРЦ «Гуллівер»

У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…

4 години ago

Дружина керівника Державної служби фінмоніторингу працює з фірмою Фірташа — Bihus.Info

Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.

5 години ago