Український історик Сергій Плохій іде у відставку після дванадцяти років роботи на посаді директора Українського наукового інституту Гарвардського університету
Про це інститут повідомляє на сторінці у Facebook.
“Після дванадцяти років з HURI наш директор Сергій Плохій йде у відставку. Бажаємо йому всього найкращого”, — йдеться у повідомленні.
В останній день на посаді директора Плохій подякував колегам з інституту за спільну роботу над зміцненням існуючих програм та створення й розвитку нових.
“Для мене було привілеєм та честю очолювати інститут протягом останніх дванадцяти років. Роки, позначені тривогою та викликами війни, але також можливостями, які інституції, як HURI, пропонують просунути те, що гасло Гарварду називає “добрі знання” про Україну”, — сказав Плохій.
У наступному навчальному році Інститут очолить Террі Мартін, якому Плохій висловив “найкращі побажання”. Він зазначив, що зробить “все можливе, щоб підтримати його та співробітників HURI у продовженні місії Інституту в наступні місяці та роки”.
Сергій Плохій — історик, член PEN Ukraine, професор кафедри української історії в Гарвардському університеті та доктора Оксфордського університету.
Автор більше десятка книг з історії України та Східної Європи, зокрема “Брама Європи”, “Ядерне безумство”, “Атоми і попіл”.
Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка (2018) за книгу “Брама Європи”. Тоді ж отримав британську премію Baillie Gifford у галузі документалістики (за книгу “Чорнобиль. Історія трагедії”).
Уряд Латвії 1 липня схвалив передачу 42 бронетранспортерів Patria 6x6 та іншого військового обладнання Збройним…
Республіканська партія в Сенаті у вівторок, 1 липня, ледве ухвалила законопроєкт, запропонований президентом Дональдом Трампом,…
Президент США Дональд Трамп поглумився над мігрантами, показавши, як їм слід тікати з нового центру…
До Верховної Ради України надійшов законопроєкт про ратифікацію угоди щодо створення спеціального трибуналу за злочин…
Президент Росії Володимир Путін і президент Франції Еммануель Макрон провели першу телефонну розмову з 2022…
Російська державна корпорація "Росатом" веде переговори щодо продажу 49% проєкту атомної електростанції "Аккую", яку будує…