Словенія долучилася до ініціативи Чехії із закупівлі артилерійських боєприпасів для України поза межами Євросоюзу.
Про це повідомив міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський під час візиту до Любляни.
Міністр не назвав конкретної суми, але словенські медіа пишуть, що уряд може виділити мільйон євро.
Водночас Австрія відмовилася долучатися до ініціативи Чехії через свій воєнний нейтралітет. Про це заявив голова дипломатії Александр Шалленберг.
У столиці Словенії Любляні напередодні проводили зустріч міністрів закордонних справ неформальної групи Central 5. У ній брали участь австрійська, чеська, угорська, словенська і словацька сторони. Там обговорювали, зокрема, Україну. Словенія планує і надалі допомагати Києву у відбудові, розмінуванні, реабілітації та психосоціальній допомозі дітям та родинам.
Відомо, що Чехія спільно з партнерами змогла зібрати частину коштів на закупку першої партії снарядів. Йдеться про 300 тисяч боєприпасів. Чеський міністр закордонних справ Ян Ліпавський нещодавно заявив, що Україна в межах чеської ініціативи може отримати 1,5 мільйона боєприпасів, а не 800 тисяч, як планували спочатку.
Зазначимо, що Литва долучиться до ініціативи Чехії щодо купівлі для України 800 тисяч боєприпасів за межами країн Європейського Союзу. Очільники литовського й чеського урядів також обговорили безпекову ситуацію в регіоні, важливість збільшення інвестицій в оборону Європи та зміцнення двосторонніх відносин.
Нагадаємо, що 31 січня представники Європейського Союзу повідомили, що не зможуть надати обіцяний мільйон снарядів Україні до 1 березня 2024 року. До цього часу в країнах ЄС набереться лише 600 тисяч боєприпасів.
Водночас Україна вже повідомила союзникам, що стикається з «критичною» нестачею артилерійських снарядів, оскільки Росія щодня використовує на фронті втричі більше вогневих засобів.
Тоді у Чехії запропонували шукати постачальників за межами Євросоюзу.
А вже 16 лютого на засіданні Комітету з політики та безпеки більшість країн у Європейського Союзу висловилися за те, щоб дозволити використовувати гроші ЄС для купівлі снарядів, вироблених за межами блоку, як надзвичайний захід для допомоги Україні. Але Франція, Греція та Кіпр виступили проти цієї ініціативи.
Однак вже 17 лютого президент Чехії Петр Павел заявив, що знайшов для України 800 тисяч артилерійських снарядів калібру 155 та 122 міліметрів. Але для того, щоб викупити боєприпаси, необхідно було залучити фінансування.
Тим часом Канада оголосила про готовність підтримати ініціативу Чехії щодо термінової передачі десятків тисяч артилерійських снарядів Україні.
Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр висловив застереження щодо дипломатичних переговорів у кулуарах церемонії похорону Папи Франциска.
Служба безпеки України 24 квітня повідомила колишньому депутату Верховної Ради, ексмеру Херсона Володимиру Сальдо, який зрадив…
Макдоналдз подає заявку на реєстрацію товарного знаку в РФ.
Президент України Володимир Зеленський у суботу, 26 квітня, зустрічається з президенткою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн.
У Києві завершились аварійно-відновлювальні роботи на місці російського ракетного удару по житловому будинку у Святошинському…
Між українськими оборонцями та російськими військами від початку доби відбулися 90 бойових зіткнень, на восьми…