Про це повідомляє CBC News.

Джерела відзначають, що уряд Канади може виділити до 22 мільйонів доларів США на реалізацію плану, запропонованого на відкритті Мюнхенської конференції з безпеки президентом Чехії Петром Павелом. Втім, деталі плану ще допрацьовуються.

Павел заявив, що Чехія знайшла до 800 тисяч снарядів стандартного калібру НАТО, які може за кілька тижнів відправити в Україну, якщо отримає фінансування для передачі.

Міністр оборони Канади Білл Блер заявив, що Оттава веде переговори з чехами.

Я підписав меморандум про взаєморозуміння з одним з наших європейських союзників, Чеською Республікою, щодо можливого придбання боєприпасів, які вони зараз мають у своєму розпорядженні, що дозволить нам … швидше надати їх Україні, оскільки ми нарощуємо власне виробництво, — сказав він.

Снарядів не буде

Нагадаємо, що 31 січня представники Європейського Союзу повідомили, що не зможуть надати обіцяний мільйон снарядів Україні до 1 березня 2024 року. До цього часу в країнах ЄС набереться лише 600 тисяч боєприпасів.

Водночас Україна вже повідомила союзникам, що стикається з «критичною» нестачею артилерійських снарядів, оскільки Росія щодня використовує на фронті втричі більше вогневих засобів.

Тоді у Чехії запропонували шукати постачальників за межами ЄС.

А вже 16 лютого, на засіданні Комітету з політики та безпеки, більшість країн у Євросоюзі висловилися за те, щоб дозволити використовувати гроші ЄС для купівлі снарядів, вироблених за межами блоку, як надзвичайний захід для допомоги Україні. Але Франція, Греція та Кіпр виступили проти цієї ініціативи.

Однак, вже 17 лютого, президент Чехії Петр Павел заявив, що знайшов для України 800 тисяч артилерійських снарядів калібру 155 та 122 міліметрів. Однак, для того, щоб викупити боєприпаси, необхідно було залучити фінансування.