Categories: Без рубрики

Що робити, якщо з крану тече «руда» вода і чи можна її пити: журналісти дослідили зразки в незалежній лабораторії

В «Київводоканалі» кажуть, що причиною зміни кольору води є цвітіння річкових рослин.

Мешканці різних районів Києва періодично скаржаться на воду, що тече з-під крана — кажуть, що та часто набуває різних кольорів, від жовтого до коричневого. Журналісти «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ» провели дослідження київської води в незалежній лабораторії.

Знімальній групі каналу на воду поскаржилися одразу кілька мешканок Святошинського району.

«Вода настільки йшла, жовта, настільки грязна, що навіть запах був у воді, тобто митися, чистити зуби, це просто було неможливо, я вже не кажу про те, щоб дітей купать» — розповіла одна з киянок.

«Вона стала жахливою, стала сіро-брудно-жовтого кольору, з’явився наліт на сантехніці. На сьогоднішній день вже ситуація трохи покращилася, от вона стала світліша уже» — зазначила інша жінка.

Скаргами на тему «мутної» води кияни обірвали телефонний провід «Київводоканалу». На підприємстві заявили, що в усьому винне латаття — річкова рослина, яка влітку починає посилено цвісти, від чого змінюєтсья колір води.

Журналісти перевірили, чи дійсно не впливає колір води на її наповнення. «Брудну» на вигляд воду набрали у Святошинському районі, а «чисту» — на Печерську. В лабораторії околичну воду оцінили на “трійку” через знезаражувач — марганець, показник якого вищий за норму в півтора рази. Вода з центру виявилася чистою.

«Вона має придатне придатні органолептичні властивості, в неї гарний сольовий склад, вона є фізіологічно повноцінною. В неї відсутнє залізо, марганець» — зазначила наталія Кравець, завідувачка фізико-хімічного відділу лабораторії.

Однак, фахівці зазначають, що  куди складніше очистити воду від ціанобактерій, які можуть завдати найсильнішого удару по шлунку, печінці та навіть мозку.

«Це дуже дороговартісна процедура — очищення від них. І країни третього світу і країни не багаті, якою є і Україна, вони не володіють такими коштами, щоб так добре очистити воду абсолютно» — додала Кравець.

Від ціанобактерій кип’ятіння також не врятує, це не метод захисту, а психологічний хід, самозаспокоєння. Фільтри — теж. тому фахівці радять пити воду з бюветів.

«У нас в Києві прекрасні бювети. Вони обстежуються, можна брати воду із бювету. Завжди краще пити природню воду» — зазначила Кравець.

Квітковий розгул має закінчитися до середини жовтня ,а до того часу гірчична вода може про себе нагадувати. Її якість залежить і від системи очищення. В кожному районі вона своя. Так само, як і вік водопровідних труб. Офіційно ж київська вода відповідає нормам санепідемслужби та має перспективи на покращення.

А нещодавно у «Київводоканалі» запевняли, що вода з-під крана краща, ніж бутильована.

Фото: Фейсбук

Recent Posts

Син Богуслаєва, Мосійчук, Шапошніков, російські мафіозі та онлайн-казино Pin-Up: проти кого Зеленський підписав нові санкції РНБО

У неділю, 25 травня 2025 року, глава української держави Володимир Зеленський ввів у дію нові…

6 години ago

Літній наступ — останній шанс Росії: у WP назвали аргументи

Впевненість Путіна у тому, що операція може бути успішною, ґрунтується здебільшого на райдужних оцінках підлеглих,…

7 години ago

Окупант заснув, а прокинувся у полоні

Окупант на ім’я Кирило потрапив на фронт, бо любив спати. Він служив у одній із…

7 години ago

За тиждень Нацбанк продав 618 мільйонів доларів

За тиждень з 19 по 23 травня Національний банк України продав на міжбанку 618,4 млн…

7 години ago

Кличко: лінія метро на Виноградар запрацює через 2 роки

Міський голова Києва Віталій Кличко заявив, що лінія метро на Виноградар запрацює через 2 роки

7 години ago

ЄС має спільні інвестиції з КМДА у майбутнє столиці, — Катаріна Матернова

Євросоюз має в планах спільні із Київською владою інвестиції на покращення столиці.

7 години ago