Про це у програмі “Київ.NewsRoom” на телеканалі “Київ” повідомила речниця “Київвдодоканалу” Оксана Стан.

Вона запевнила, що вода з-під крану, яку подає водоканал в квартири і будинки киян, повністю безпечна, продезинфікована і придатна для вживання.

Ця вода повністю безпечна з протиепідеміологічної точки зору і відповідає всім нормам ДержСанПіну“, – сказала Оксана Стан.

Речниця “Київводоканалу” також визнає, що останнім часом у киян збільшилась кількість скарг на колір води. Головна причина – цвітіння води у річках Дніпро та Десна, звідки бере воду Київ. Крім того, на якість воду можуть впливати і водопровідні мережі в конкретних будинках.

Влітку якість води набагато гірша, ніж взимку. Це через спеку та цвітіння водойм. В цьому році ми бачимо аномальне погіршення якості води, у порівнянні з минулим роком. Наше завдання – забезпечити киянам якісну воду, незалежно від того, яка вода в річці“, – каже пані Оксана.

Тож при таких сезонних коливаннях “Київводоканал” змушений додавати більше реагентів та скоригувати весь процес підготовки води до її подачі в домівки мешканців столиці.

Ми зараз коригуємо техніку подачі реагентів для того, щоб знезаражувати питну воду. Ми змушені адаптуватися до сучасних реалій клімату. Ми з таким зіштовхнулися вперше торік. Думаю, за два-три дні кияни відчують зміни“, – заявила представниця комунального підприємства.

Додала, що на сьогодні вже 40% киян споживають воду, яка знезаражується більш сучасними технологіями, а не звичайним хлором.

На запитання, чи можуть кияни вимагати відшкодування за неякісну воду, Оксана Стан відповіла: можуть. Але в тому випадку, якщо є підтвердження того, що вода, яку подає “Київводоканал”, є неякісною і непридатною для споживання. Підтвердженням є повний лабораторний аналіз води за багатьма показниками.

Замовити перевірку води можна, тзвернувшись у диспетчерську “Київводоканалу” за міським номером телефону 200-73-01.

Але поки що до нас звернень з приводу того, що вода непридатна, не надходило“, – резюмувала речниця “Київводоканалу”.

Нещодавно у “Київводоканалі” назвали кілька причин, чому киянам краще пити воду з крана, а не бутильовану.

Фото: Фейсбук