Categories: Без рубрики

Шість країн ЄС закликають знизити граничну ціну G7 на російську нафту

Зазначається, що Росія настільки залежна від продажу нафти, що їй "немає альтернативи, окрім як продовжувати експорт навіть за значно нижчими цінами".

Шість країн Євросоюзу закликали Європейську комісію знизити граничну ціну в 60 доларів за барель, запроваджену на російську нафту країнами G7, стверджуючи, що це зменшить доходи Москви для продовження війни в Україні, не викликаючи при цьому ринкового шоку.

Про це пише Reuters.

Граничні ціни на російську морську нафту, а також нафтопродукти, були встановлені країнами G7, щоб обмежити доходи Москви від торгівлі нафтою і таким чином стримати здатність країни фінансувати своє вторгнення в Україну.

“Заходи, спрямовані на доходи від експорту нафти, мають вирішальне значення, оскільки вони скорочують єдине найважливіше джерело доходу Росії. Ми вважаємо, що зараз настав час ще більше посилити вплив наших санкцій шляхом зниження граничної ціни на нафту G7”, — заявили Швеція, Данія, Фінляндія, Латвія, Литва та Естонія в листі до виконавчого органу Європейського Союзу.
Ці максимальні ціни не змінювалися з грудня 2022 року та лютого 2023 року, коли їх запровадили, тоді як ціни на російську нафту на ринку були нижчими за цей рівень у середньому у 2023 та 2024 роках.
Зазначається, що Росія настільки залежна від продажу нафти, що їй “немає альтернативи, окрім як продовжувати експорт навіть за значно нижчими цінами”.
“Міжнародний ринок нафти сьогодні забезпечений краще, ніж у 2022 році, що знижує ризик того, що нижча гранична ціна викличе шок пропозиції. З огляду на обмежені потужності для зберігання та її надмірну залежність від експорту енергоносіїв для отримання доходу, Росія не має альтернативи продовжувати експорт нафти навіть за значно нижчою ціною”, — йдеться у листі шести країн.

Росія навчилася обходити обмеження, використовуючи “тіньовий флот” танкерів, часто з невідомими страховиками чи власниками, для постачання нафти на нові ринки.

Повідомлялося, що журналісти вивчили походження 149 суден російського “тіньового флоту”, які перебувають у санкційних списках Заходу. Розслідування показує, що Росія створила широку міжнародну мережу для обходу економічних санкцій.

У грудні агентство Bloomberg із посиланням на власні джерела писало, що країни G7 розглядають можливі способи посилення цінового обмеження на російську нафту. Є різні варіанти — від повної заборони операцій із російською нафтою до зниження цінової межі з поточних $60 до приблизно $40 за барель.

Recent Posts

Зеленський після заяви Трампа про Крим опублікував Кримську декларацію і висловив сподівання, що США будуть діяти «згідно зі своїми рішеннями»

Президент Володимир Зеленський у середу, 23 квітня, заявив, що Україна завжди діятиме відповідно до своєї…

6 години ago

Переговори у Лондоні. Сибіга повідомив про підсумки, Єрмак розповів про розмову з Келлогом

Українська делегація у Лондоні у середу, 23 квітня, провела переговори з колегами з Великої Британії,…

6 години ago

У Білому домі прокоментували заяву Трампа про Крим. Вважають, що Зеленський «рухається в неправильному напрямку»

Прессекретарка Білого Дому Керолайн Левітт у середу, 23 квітня, заявила, що президент України «Володимир Зеленський,…

6 години ago

25-27 квітня у Києві пройдуть чотири безоплатні екскурсії. Як долучитись

Цього тижня для киян і гостей столиці проведуть безплатні екскурсії, серед яких – одна прогулянка…

6 години ago

У Кремлі вимагають від України для завершення війни вивести війська з чотирьох областей

Речник глави рф Дмитро Пєсков заявив, що росія готова завершити війну в Україні, якщо та…

6 години ago

Іран у всій “красі”. 24 квітня у прокат виходить політичний трилер, що вразив світ — “Насіння священного інжиру”

Фільм «The Seed of the Sacred Fig» — це політична драма про суддю, який стикається з…

6 години ago