Словацькі фермери готові приєднатися до своїх європейських колег у їхніх акціях протесту, які останніми тижнями сколихнули багато країн.
A farmer uses a shovel to move corn inside a semi trailer during a harvest in Buda, Illinois, U.S., on Tuesday, Nov. 5, 2019. Wheat and corn futures were declining as lackluster U.S. export sales underscored concerns about abundant global grain supplies. Photographer: Daniel Acker/Bloomberg via Getty Images
Про це йдеться в повідомленні Словацької сільськогосподарської і продовольчої палати (SPPK).
SPPK вважає, що Брюссель і його “зелена” політика лежать в основі важкого становища європейських фермерів.
Це також включає проблеми, пов’язані з поганим управлінням Словацьким сільськогосподарським платіжним агентством (APA) і визначенням національного стратегічного плану реалізації.
Наприклад, вперше за 19 років членства країни в ЄС агентство не змогло вчасно здійснити прямі виплати, і низка фермерів все ще чекають на свої гроші. Основними причинами цього є неготовність APA та надмірне національне законодавство.
Минулого тижня Європейська комісія пішла назустріч деяким вимогам фермерів і запропонувала продовжити призупинення ввізних мит та квот на експорт української сільськогосподарської продукції до ЄС ще на один рік, але з обмеженнями. Вона також запропонувала дозволити фермерам ЄС продовжити звільнення від правил, які вимагають від господарств залишати землю під паром, до кінця 2024 року.
Однак словацькі фермери вважають такі поступки “псевдопоступливими”, а голова SPPK Еміль Мачо назвав їх “останньою краплею як для європейських, так і для словацьких фермерів”.
Фермери протестують, палять шини, заливають гноєм адміністративні центри в половині країн ЄС – це лише наслідок того, до чого часто призводить зелений фанатизм в ЄС
Він додав, що словацькі фермери готові до протесту і будуть координувати свої дії з фермерами з сусідніх країн Вишеградської четвірки. Він також попереджає, що вони виведуть на вулиці “сотні тракторів”, як це вже зробили фермери в Німеччині, Франції, Італії, Іспанії, Румунії, Польщі, Греції, Португалії та Нідерландах.
На додаток до 5-6% орних земель, які не обробляються в країнах ЄС, Мачо вказав на багатьох фермерів, які більше не працюють в полях, а сидять в офісах, намагаючись “заповнити часто безглузді адміністративні правила ЄС”.
Раніше також повідомляли, що голова Асоціації угорських фермерських груп та організацій Іштван Якаб заявив, що 9 лютого аграрії розпочнуть протести на пункті пропуску «Захонь-Чоп». Іштван Якаб зауважив, що угорським фермерам доведеться конкурувати з продуктами, «виробництво яких не повинно відповідати жодним вимогам ЄС», якщо Єврокомісія вирішить продовжити безмитний імпорт з України.
The Shrouds — новий фільм культового режисера Девіда Кроненберґа, що поєднує сімейну драму, боді-хорор та…
The Ugly Stepsister — дебютна стрічка норвезької режисерки Емілі Бліхфельдт (Emilie Blichfeldt), що вдихнула темний,…
Фільму розповість про на молоді роки Кларка Джозефа Кента – всесильного біженця із планети Криптон,…
Російський диктатор Володимир Путін вважає, що українська оборона може провалитися найближчими місяцями. Зважаючи на прискорений…
Спікер Палати представників США Майк Джонсон заявив, що російський диктатор Володимир Путін не бажає серйозно…
Президент Володимир Зеленський заявив, що під час зустрічі зі спецпредставником президента США Кітом Келлогом у…