Словацькі фермери готові приєднатися до своїх європейських колег у їхніх акціях протесту, які останніми тижнями сколихнули багато країн.
A farmer uses a shovel to move corn inside a semi trailer during a harvest in Buda, Illinois, U.S., on Tuesday, Nov. 5, 2019. Wheat and corn futures were declining as lackluster U.S. export sales underscored concerns about abundant global grain supplies. Photographer: Daniel Acker/Bloomberg via Getty Images
Про це йдеться в повідомленні Словацької сільськогосподарської і продовольчої палати (SPPK).
SPPK вважає, що Брюссель і його “зелена” політика лежать в основі важкого становища європейських фермерів.
Це також включає проблеми, пов’язані з поганим управлінням Словацьким сільськогосподарським платіжним агентством (APA) і визначенням національного стратегічного плану реалізації.
Наприклад, вперше за 19 років членства країни в ЄС агентство не змогло вчасно здійснити прямі виплати, і низка фермерів все ще чекають на свої гроші. Основними причинами цього є неготовність APA та надмірне національне законодавство.
Минулого тижня Європейська комісія пішла назустріч деяким вимогам фермерів і запропонувала продовжити призупинення ввізних мит та квот на експорт української сільськогосподарської продукції до ЄС ще на один рік, але з обмеженнями. Вона також запропонувала дозволити фермерам ЄС продовжити звільнення від правил, які вимагають від господарств залишати землю під паром, до кінця 2024 року.
Однак словацькі фермери вважають такі поступки “псевдопоступливими”, а голова SPPK Еміль Мачо назвав їх “останньою краплею як для європейських, так і для словацьких фермерів”.
Фермери протестують, палять шини, заливають гноєм адміністративні центри в половині країн ЄС – це лише наслідок того, до чого часто призводить зелений фанатизм в ЄС
Він додав, що словацькі фермери готові до протесту і будуть координувати свої дії з фермерами з сусідніх країн Вишеградської четвірки. Він також попереджає, що вони виведуть на вулиці “сотні тракторів”, як це вже зробили фермери в Німеччині, Франції, Італії, Іспанії, Румунії, Польщі, Греції, Португалії та Нідерландах.
На додаток до 5-6% орних земель, які не обробляються в країнах ЄС, Мачо вказав на багатьох фермерів, які більше не працюють в полях, а сидять в офісах, намагаючись “заповнити часто безглузді адміністративні правила ЄС”.
Раніше також повідомляли, що голова Асоціації угорських фермерських груп та організацій Іштван Якаб заявив, що 9 лютого аграрії розпочнуть протести на пункті пропуску «Захонь-Чоп». Іштван Якаб зауважив, що угорським фермерам доведеться конкурувати з продуктами, «виробництво яких не повинно відповідати жодним вимогам ЄС», якщо Єврокомісія вирішить продовжити безмитний імпорт з України.
Із 6 до 11 травня у Vcentri HUB заплановані арттерапія, консультації, тренінги, заходи для людей…
Початок нового тижня в Україні ознаменується різкою зміною погоди — з понеділка в країну прийде…
Організатори закликають відвідувачів дбати про власну безпеку та слідувати в укриття під час оголошення повітряної…
Вже завтра, 6 травня, Бундестаг обиратиме нового канцлера. Очікується, що ним стане лідер ХДС Фрідріх…
Загалом участь в операції беруть близько 30 ізраїльських винищувачів.
Інцидент стався на вулиці Стеценка у Подільському районі.