Як передає Telex, таким чином вони хочуть дати відповідь на пропозицію продовжити безмитний імпорт українських товарів до країн ЄС.

Іштван Якаб зауважив, що угорським фермерам доведеться конкурувати з продуктами, «виробництво яких не повинно відповідати жодним вимогам ЄС», якщо Єврокомісія вирішить продовжити безмитний імпорт з України.

Угорські фермери підтримують угорський уряд, який також захищає наші інтереси перед Брюсселем, — йдеться у заяві Асоціації угорських фермерських груп та організацій.

При цьому міністр сільського господарства Угорщини Іштван Надь нещодавно заявляв, що Угорщина збереже національну заборону на імпорт продукції з України доти, доки не буде знайдено рішення на рівні Євросоюзу.

Блокада кордону повертається: що відомом про новий страйк на кордонах України

Невдоволення рішенням Європейської комісії також висловили й польські аграрії. Вони також оголосили, що повертаються на українсько-польський кордон та планують блокувати всі прикордонні переходи між Польщею та Україною, а також дороги й автомагістралі по всій країні.

Фермери називають своє рішення вимушеним, бо їх не вдовольняє «пасивність польської влади, декларації про співпрацю з Європейською комісією і заяви про дотримання всіх рішень ЄК щодо імпорту сільськогосподарської продукції та продуктів харчування з України».