Активісти «Спадщини» показали ще один зразок київської жовтої цегли, яку можуть використовувати для реставрації історичних будівель і відновлення зруйнованих пам’яток через воєнні дії.
Інформацією поділився активіст Дмитро Пєров.
Пробний зразок має назву «Спадщина». Поки що технологію виробництва цегли не розкривають, однак запевняють, що матеріали використовуватимуть для збереження будівель у Києві.
Київську жовту цеглу використовували у 19-20 століттях для будівництва. Її характерною відмінністю є теплий жовтий відтінок. На цеглинах також є маркування виробників «Бернер», «Ясько», «Герчиков» тощо, що вважали своєрідним знаком якості.
«Згідно з реставраційними принципами під час реставрації й відновлення пам’яток, будівлі, зведені із жовтої історичної цегли мають відновлювати з цегли, виготовленої за тією ж технологією і з тих же матеріалів», – пояснив Перов.
Нагадаємо, що київську жовту цеглу виготовляють зі спондилової глини, яка поширена на берегах Дніпра. Ця цегла може мати інший відтінок, але зберігатиме ту ж саму фактуру, що й оригінальна, за словами активіста. Завдяки цьому сліди реставрації можуть бути непомітними, зазначив Дмитро Перов.
У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…
Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.
Ватикан 21 квітня сповістив про смерть Папи Римського Франциска.
СБУ затримала 58-річного поплічника екснардепа від забороненої партії Наші Євгена Мураєва.
Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі проводить розслідування стосовно фактів ухилення від сплати антидемпінгового мита при…
Про поставки Києву двох літаків Saab 340 AEW&C оголосили в травні 2024 року.